USB Lock już dostępny w Polsce

10 kwietnia 2009 no comment adminci

Marken Systemy Antywirusowe wprowadził do swojej oferty produkt firmy Advanced Systems International w postaci USB Lock. Program został napisany z myślą o zabezpieczaniu cennych danych firmowych wewnątrz firmy.

Oprogramowanie USB Lock umożliwia zastosowanie ograniczeń do wszelkiego rodzaju pamięci przenośnych, nadajników Bluetooth, dyskietek, CD, DVD i innych nośników danych. USB Lock występuje w dwóch wersjach w wersji ST (Standard) oraz RP (Remote Protect).

Wersja Standard USB Lock ST pozwala na indywidualną ochronę komputerów. Posiada dodatkowe funkcje zabezpieczenia danych przenoszonych na nośnikach pendrive (128 bitowe szyfrowanie danych). Umożliwia wykorzystanie określonego pendriva jako tokena usb.

USB Lock RP służy do zdalnego zarządzania ochroną komputerów w sieci lokalnej. Jedna konsola administracyjna może być przystosowana do obsługi nawet 1000 komputerów. Ochrona odbywa się w czasie rzeczywistym, tzn. zmiana ustawień zabezpieczeń w konsoli znajduje natychmiastowe odzwierciedlenie na stacjach klienckich. Również informacje zwrotne w postaci alertów i komunikatów natychmiast docierają do programu zarządzającego. Opcjonalnie oprogramowanie może zostać wyposażone w dodatek USB Aware raportujący nazwy plików zapisywanych na kontrolowanych nośnikach.

Program USB Lock uruchamiany jest w tle jako usługa i zapewnia ochronę komputera nie zmniejszając jego wydajności (0% CPU) oraz nie wpływa na standardowo stosowane urządzenia usb, takie jak klawiatury, myszki, skanery itp.

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysłania newsletter\'a i otrzymywania informacji o nowościach, produktach i ofertach firmy "MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE" Marek Markowski z siedzibą przy ul. Jana Hieronima Derdowskiego 7, 81-369 Gdynia przez Marken Systemy Antywirusowe z siedzibą w Gdyni, przy ul Jana Hieronima Derdowskiego 7 zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000). Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych oraz ich poprawiania i usunięcia.

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi informacji handlowych drogą elektroniczną przez "MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE" Marek Markowski z siedzibą przy ul. Jana Hieronima Derdowskiego 7, 81-369 Gdynia. zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000)