Bitdefender znowu w czołówce recenzji AV-TEST

2 października 2014 no comment adminci

AV-Test, niezależne laboratorium badające oprogramowanie antywirusowe, przeprowadziło w sierpniu i wrześniu br. test 24 programów zabezpieczających komputery z Windows 7.

Aplikacje analizowano w trzech kategoriach: ochrona, wydajność i użyteczność. Pierwsza z nich sprawdza skuteczność programów antywirusowych pod kątem ataków oraz skuteczności ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, zarówno znanym, jaki i nowym. W kategorii „wydajność” sprawdzany jest wpływ oprogramowania na stabilność i działanie systemu m.in. podczas przeglądania stron www oraz kopiowania plików. Ostatnią kategorią, w jakiej testowane były antywirusy, to użyteczność – testy pod tym kątem obejmują przypadki fałszywych alarmów (im mniej takich alarmów tym lepiej), błędnych komunikatów itp. Testy przeprowadzono na komputerach z zainstalowanym systemem Windows 7 (SP1, 32 bit).

Najlepszym programem zabezpieczającym okazał się Bitdefender, który wyprzedził takich konkurentów, jak Kaspersky Lab oraz McAfee. W testach zestawiono oprogramowanie darmowe oraz komercyjne – jednak testy pokazały, że rozwiązania całkowicie darmowe dość istotnie odbiegają od możliwości pakietów płatnych.
W nowej wersji oprogramowania Bitdefender 2015, oprócz znanych już użytkownikom funkcji, jak autopilot, ochrona przelewów i blokada antykradzieżowa, znajdziemy także ulepszone opcje optymalizacji wydajności oprogramowania. Bitdefender OneClick Optimizer to nowa funkcja, która umożliwia zwolnienie miejsca na dysku, optymalizuje przeglądarkę internetową i naprawia wpisy rejestrów. Działanie użytkownika ogranicza się jedynie do uruchomieniu procesu jednym kliknięciem.

 

W wersji Bitdefender 2015 postawiono przede wszystkim na zwiększenie wydajności i zabezpieczenie całego systemu. Interfejs aplikacji został przeprojektowany w taki sposób, aby działał płynnie na każdym urządzeniu z ekranem dotykowym i błyskawicznie dostosowywał się do różnych rozdzielczości. Główne zadania – szybkie skanowanie, aktualizacja, Safepay i OneClick Optimizer – są dostępne za pomocą jednego kliknięcia.

Najnowsze wydanie oprogramowania Bitdefender zasłużenie znalazło się w czołówce badania – wprowadzono do niego nową technologię profili, które kontrolują komputer podczas pracy, zabawy lub oglądania mediów, starając się zaoferować płynność działania przy każdym rodzaju aktywności.

Bitdefender jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, takich jak: „Wybór redakcji” PC Mag, wyróżnienia recenzentów takich jak CNET, Laptop Magazine, PC Pro, Webuser, PC Achat i Micro Actuel i najlepsze wyniki w testach wiodących organizacji branżowych łącznie z AV-Comparatives i VB100. Od kilku lat znajduje się w ścisłej czołówce testów najlepszego oprogramowania zabezpieczającego i antywirusowego.

FreshMail.pl