Hat-trick oprogramowania Bitdefender. #1 polskich czasopism!

5 lutego 2015 no comment adminci

Oprogramowanie Bitdefender rozpoczęło rok 2015 z bardzo dobrym wynikiem testów kończących poprzedni kwartał, został wyróżniony przez niezależne laboratoria jako najlepszy produkt w kategorii Najlepsza Naprawa oraz Najlepsza Ochrona (AV-TEST). A czasopismo  PC MAG po raz kolejny nagrodziło oprogramowanie  Bitdefender nadając mu tytuł Najlepszy Antywirus 2014.  Rumuńskie oprogramowanie znalazło się pod lupą AV-Comparatives wraz z  23 programami, które zostały przetestowane pod koniec zeszłego roku. Bitdefender uzyskał wynik skuteczności ochrony na poziomie 99,4% – wykrywając 2346 z 2360 próbek przygotowanych przez laboratorium.

Rumuński antywirus od kilku lat bierze udział w testach polskich i zagranicznych czasopism. W 2012 i 2013 roku zdobył wyróżnienie redakcji Pc World „Produkt Roku”, co zapoczątkowało pasmo sukcesów: w 2013 roku magazyn PC MAG został wyróżniony, jako najlepszy program antywirusowy. Wraz z rozwojem programu wyróżnień było coraz więcej, również w polskich czasopismach branżowych, jeszcze w 2014 roku Pc Format opisuje: „Skok jakościowy, jaki dokonał się w tym programie jest imponujący”, jednocześnie umiejscawiając program Bitdefender Internet Security 2013 na drugim miejscu w swoich testach.

Rok 2015 to kontynuacja sukcesów Bitdefender może się pochwalić trzema zwycięstwami w przeciągu niecałych dwóch miesięcy. Został wyróżniony pierwszym miejscem w testach pakietów antywirusowych aż przez trzy polskie redakcje czasopism komputerowych: CHIP, Pc World oraz PC Format!

Pc Format tym razem w swoich corocznych testach wyróżnia oprogramowanie Bitdefender Internet  Security 2015. Program punktuje za funkcję automatycznych profili dostosowujących się do tego co użytkownik robi w danej chwili oraz moduły optymalizujące wydajność systemu.

Produkty:

Bitdefender Internet Security 2015

Kaspersky Internet Security 2015

Symantec Norton Security

G Data Internet Security

Eset Smart Security

Trend Micro Internet Security

F-Secure Internet Security

Ochrona przed atakami[1]

4,99

4,99

4,86

4,87

4,77

4,71

4,88

Wydajność programu[2]

4,93

5,00

4,85

4,88

4,70

4,87

4,57

Wygoda użytkowania programu[3]

4,85

4,73

4,81

4,77

4,75

4,6

4,6

OCENA KOŃCOWA:

Jakość

4,93

4,92

4,84

4,84

4,74

4,73

4,69

źródło:  Pc Format nr 3/2015

Bardzo wysokimi wynikami Bitdefender może się pochwalić również w testach przeprowadzonych przez czasopismo Pc World – Bitdefender pokonał wszystkich konkurentów zajmując po raz kolejny pierwsze miejsce z oceną końcową 8,0 (na 10,00). Chwalony za łatwość użytkowania, skuteczność i nowoczesny design.

Najnowszymi testami są testy opublikowane przez magazyn CHIP, który opisuje zwycięski program (także pakiet Internet Security jak w poprzednich testach): „Internet Security 2015 firmy Bitdefender jest najlepszym pakietem w teście. Rozbudowany program zawdzięcza to niemal doskonałej ochronie antywirusowej (oceniona została na 99,98%) i zdecydowanie najmniejszemu obciążeniu systemu. Tym samym Bitdefender to najlepsze połączenie bezpieczeństwa i szybkości”.

W nowej wersji oprogramowania Bitdefender 2015, oprócz znanych już użytkownikom funkcji, jak autopilot, ochrona przelewów i blokada antykradzieżowa, znajdziemy także ulepszone opcje optymalizacji wydajności oprogramowania. Bitdefender OneClick Optimizer to nowa funkcja, która umożliwia zwolnienie miejsca na dysku, optymalizuje przeglądarkę internetową i naprawia wpisy rejestrów. Działanie użytkownika ogranicza się jedynie do uruchomieniu procesu jednym kliknięciem.

W wersji Bitdefender 2015 postawiono przede wszystkim na zwiększenie wydajności i zabezpieczenie całego systemu. Interfejs aplikacji został przeprojektowany w taki sposób, aby działał płynnie na każdym urządzeniu z ekranem dotykowym i błyskawicznie dostosowywał się do różnych rozdzielczości. Główne zalety to szybkie skanowanie, aktualizacja, Safepay i OneClick Optimizer, które są dostępne za pomocą jednego kliknięcia.

Oprogramowanie antywirusowe oraz wszystkie dodatkowe modułu produktu Bitdefender 2015 można przetestować na własnym komputerze bezpłatnie przez 30 dni, wystarczy pobrać instalator wybranego programu ze strony oficjalnego dystrybutora w Polsce: www.bitdefender.pl .

 


[1] Łączna ocena w kategoriach: Ochrona przed najnowszymi atakami (AV-TEST), wykrywanie najnowszych zagrożeń (AV-TEST), ochrona elektronicznej bankowości.

[2] Łączna ocena w kategoriach: średnie spowolnienie komputera, fałszywe alarmy lub blokady stron WWW, fałszywe alarmy podczas skanowania (AV-TEST), wynik z dwóch ostatnich testów (AV-TEST), fałszywe alarmy podczas używania aplikacji (AV-TEST), błędne blokady podczas używania aplikacji (AV-TEST).

[3] Łączna ocena w kategoriach: dodatkowe funkcje programu, tworzenie nośników ratunkowych, ew. problemy podczas instalacji i użytkowania, wygoda i łatwość obsługi programu.

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysłania newsletter\'a i otrzymywania informacji o nowościach, produktach i ofertach firmy "MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE" Marek Markowski z siedzibą przy ul. Jana Hieronima Derdowskiego 7, 81-369 Gdynia przez Marken Systemy Antywirusowe z siedzibą w Gdyni, przy ul Jana Hieronima Derdowskiego 7 zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000). Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych oraz ich poprawiania i usunięcia.

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi informacji handlowych drogą elektroniczną przez "MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE" Marek Markowski z siedzibą przy ul. Jana Hieronima Derdowskiego 7, 81-369 Gdynia. zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000)