Skonfiguruj ochronę komputera z PC Format!

file-81_big
11
Gru
2015

no comment adminci

W najnowszym numerze PC Format nasi użytkownicy znajdą pełną wersję oprogramowania Bitdefender Total Security 2016 w wersji na 90 dni. Dodatkowo, czasopismo opublikowało rozszerzoną wersję konfiguracji ochrony. Opis jest na tyle dokładny, że postanowiliśmy go udostępnić także naszym użytkownikom. Poniższy opis pochodzi z najnowszego numeru PC Format – zachęcamy do zakupu – w czasopiśmie znajduje się także 30% kod rabatowy na zakup nowej licencji Bitdefender. 

Konfiguracja antywirusa i zapory ogniowej
 
Pakiet Bitdefender nie wymaga od użytkownika dodatkowego konfigurowania, bo od chwili zainstalowaniu automatycznie chroni komputer. Jeśli jednak chcesz mieć większą kontrolę nad jego działaniem, możesz przeprowadzić szybką konfigurację.
Konfiguracja skanera
Dzięki dodatkowej konfiguracji możesz wskazać elementy, których nie chcesz za każdym razem kontrolować, oraz zmienić czułość skanera antywirusowego.
1. W oknie głównym kliknij przycisk MODUŁY i w głównym oknie wybierz opcję OCHRONA ANTYWIRUSOWA
2. Wyświetli się plansza ustawień antywirusa. W zakładce OCHRONA widoczny jest domyślnie ustawiony poziom czułości modułu SKANOWANIE DOSTĘPOWE oraz moduły AKTYWNA KONTROLA ZAGROŻEŃ
3. Jeśli chcesz, możesz za pomocą przełącznika zmienić jeden z poziomów np. na Agresywne wtedy ochrona będzie jeszcze skuteczniejsza, ale w zamian użycie zasobów komputera nieco wzrośnie
4. Kliknij zakładkę WYKLUCZENIA. Możesz tutaj wyłączyć wybrane pliki lub foldery ze skanowania. Podczas kontrolowania systemu program będzie pomijał wykluczone elementy, co przyspieszy cały proces. Musisz mieć jednak pewność, że wybrane elementy są na pewno wolne od infekcji. Aby wykluczyć wybrany element, zaznacz pole
w sekcji WYKLUCZENIA DLA PLIKÓW.
5. Następnie kliknij aktywny odnośnik, np. WYKLUCZONE PLIKI I FOLDERY, i w kolejnym oknie naciśnij DODAJ. W następnym
oknie:
kliknij przycisk PRZEGLĄDAJ i za pośrednictwem standardowego okna dialogowego wskaż zaufany plik lub folder.
6. Pozostaw wybraną opcję OBA i naciśnij przycisk DODAJ. Powrócisz do okna WYKLUCZENIA BITDEFENDER – dodany wyjątek widoczny będzie na liście, np.
Zamknij okno klikając OK . Do okna OCHRONA powrócisz, klikając ikonę
7. Aby uruchomić pełne skanowanie systemu, kliknij SKANOWANIE SYSTEMU. Na wyświetlonej planszy będą pojawiały się informacje o przebiegu procesu.
8. Po przeprowadzeniu skanowania antywirusowego w oknie głównym:
kliknij przycisk
 Program skontroluje aktualność systemu i zainstalowanych aplikacji. Wykryte elementy, które mogą stanowić lukę w zabezpieczeniach, zostaną wyświetlone na liście:
9. Kliknij przycisk INSTALUJ WSZYSTKIE, aby zaktualizować wszystkie pozycje. W celu uaktualnienia wybranej aplikacji kliknij odnośnik POBIERZ NOWĄ WERSJĘ widoczny przy jej nazwie.
Konfiguracja reguł zapory
Utworzenie reguł zezwalających spowoduje, że firewall nie będzie blokował dostępu do sieci zainstalowanym w systemie aplikacjom.
1. W oknie głównym kliknij przycisk
Wyświetli się plansza OCHRONA – kliknij na niej element ZAPORA SIECIOWA:
2. Wyświetli się plansza:
wybierz zakładkę REGUŁY. Na liście poniżej widoczne są reguły utworzone automatycznie przez program. Teraz możesz dodać własne reguły – dzięki temu zapora nie będzie  blokowała wybranym aplikacjom dostępu do internetu.
3. Kliknij przycisk DODAJ REGUŁĘ, następnie naciśnij PRZEGLĄDAJ i w standardowym oknie wskaż plik EXE uruchamiający aplikację, dla której chcesz stworzyć regułę, np.
i naciśnij OK.
4. Jeśli chcesz utworzyć regułę zezwalającą, w sekcji ZEZWOLENIE wybierz opcję ZEZWÓL. Możesz też stworzyć regułę, by zablokować aplikacji dostęp do internetu – wtedy należy wybrać opcję ZABROŃ.
5. Na koniec wybierz TYP SIECI, np. ZAUFANA i zatwierdź zmiany przyciskiem OK. Nowy wpis zostanie dodany do listy reguł.
Kliknij strzałkę w górnym lewym rogu , aby powrócić do planszy , a potem strzałkę w górę, by z powrotem znaleźć się w oknie głównym.
Ochrona przed ransomware
1. W oknie głównym kliknij przycisk
Wyświetli się plansza OCHRONA, kliknij na niej element.
2. Moduł jest domyślnie nieaktywny. Aby go włączyć, przesuń oba suwaki.
Kliknij przycisk strzałkę w górnym lewym rogu, aby powrócić do planszy , a następnie strzałkę w górę, aby powrócić do okna głównego programu Bitdefender Total Security 2016.
Dzięki tej krótkiej i treściwej instrukcji możecie zyskać najlepszą ochronę. Ale żeby cieszyć się nią przez 90 dni zapraszamy do zakupu najnowszego numeru Pc Format! Znajdziecie tam Bitdefender Total Security 2016 na całe 90 dni!

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysłania newsletter\'a i otrzymywania informacji o nowościach, produktach i ofertach firmy "MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE" Marek Markowski z siedzibą przy ul. Jana Hieronima Derdowskiego 7, 81-369 Gdynia przez Marken Systemy Antywirusowe z siedzibą w Gdyni, przy ul Jana Hieronima Derdowskiego 7 zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000). Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych oraz ich poprawiania i usunięcia.

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi informacji handlowych drogą elektroniczną przez "MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE" Marek Markowski z siedzibą przy ul. Jana Hieronima Derdowskiego 7, 81-369 Gdynia. zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000)