Bitdefender ABC Cyberbezpieczeństwa

abc-cyberbezpieczenstwa-bitdefender-antywirus-copy
20
Cze
2017

no comment adminci

W sieci pojawia się coraz więcej zagrożeń, które zagrażają nam zarówno podczas korzystania z komputerów stacjonarnych, jak i laptopów, czy urządzeń mobilnych.

Każdego dnia słyszy się o nowych atakach i rodzajach wirusów, które łamią systemy zabezpieczeń użytkowników domowych, ale także w firmach. Niełatwo jest się połapać czym grozi atak danego typu i co tak naprawdę kryje się za nazwą adware, ransomware, rootkit, czy exploit. Naszą misją jest edukacja internautów w kwestii zagrożeń, które czyhają na nich w sieci i doradzanie im jak się przed nimi bronić.

Chcielibyśmy zatem rozpocząć cykl edukacyjny Bitdefender z odrobiną humoru o nazwie ABC Cyberbezpieczeństwa i przypomnieć użytkownikom wszystkie najczęściej spotykane zagrożenia w sieci.

Na czym będzie polegać akcja ABC Cyberbezpieczeństwa?

Od poniedziałku do piątku, do końca czerwca, będziemy publikować na naszym twitterzefacebooku Bitdefender Polska oraz na blogu nowe posty prezentujące kolejne litery alfabetu wraz z przypisanym do nich rodzajem zagrożenia. Pierwszym postem, który się pojawi, będzie „A jak Adware”, gdzie wytłumaczymy co to w ogóle jest adware i jakie niebezpieczeństwa się za tym kryją. Napiszemy również o czym należy pamiętać, aby uniknąć przykrych konsekwencji. W zabawie wezmą udział także nasi partnerzy.

Dołącz do nas! Promuj bezpieczeństwo w sieci!

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkich do aktywnego uczestnictwa i dołączenia do naszej akcji. Wspólnie możemy szerzyć bezpieczeństwo w sieci i uświadamiać użytkowników o zagrożeniach. Jest to ciekawa akcja społeczna, w której udział może wziąć każdy – zachęcamy do udostępniania naszych wpisów, wysyłania ich znajomym, i dzieleniem się wiedzą w social mediach

Każdy wpis będzie opatrzony hashtagiem #ABCcyberbezpieczenstwa, zatem w ten własnie sposób najłatwiej będzie można odnaleźć wszystkie wpisy w mediach społecznościowych.

Jeśli chciałbyś otrzymywać codziennie nowy wpis o zagrożeniu na swoją skrzynkę mailową, wystarczy że zapiszesz się do naszego newslettera: https://newsletter.bitdefender.pl/

 

a jak adwareb jak backdoor
c jak cyberprzemocd jak atak dos

 

Ochroń siebie i swoją rodzinę niezawodnym programem antywirusowym Bitdefender Family Pack:

FreshMail.pl