Firma Marken Systemy Antywirusowe na Pomorskim Konwencie Informatyków 2018 PRESSCOM

P1210729
19
Kwi
2018

no comment Paulina P

 

 

 

 

12 i 13 kwietnia 2018 roku w Jastrzębim Zdroju odbył się Pomorski Konwent Informatyków, największe tego typu wydarzenie w regionie zorganizowane przez PRESSCOM Sp. z o.o., które ma na celu integrację lokalnego środowiska IT zatrudnionego na różnych szczeblach administracji publicznej.

W programie konferencji znalazły się tematy wykorzystania danych publicznych na potrzeby jednostek administracyjnych, doręczeń elektronicznych w sektorze publicznym czy budowania sieci światłowodowej regionu. Nie zabrakło również wątków o bezpieczeństwie. Nasz prelegent, Mateusz Bergolc wystąpił z prezentacją zatytułowaną „Ochrona antywirusowa, w chmurze czy lokalnie?”.

Treść wykładu obejmowała podział wszystkich wersji Bitdefendera. Poruszona została również kwestia możliwości konsoli Gravity Zone, która oparta jest na technologii przetwarzania w chmurze. Wykład opierał się na przeglądzie funkcji wersji Business Security, Business Advanced Security oraz Business Enterprise Security. Nasz prelegent również wyjaśnił czym się różni technologia Konsoli w Chmurze od Konsoli On-Premis, która działa lokalnie.

Technologia Cloud dostępna jest w wersji GravityZone Business Security pozwala na dostęp z dowolnego miejsca i urządzenia; wymagane do tego jest tylko połączenie z Internetem. Ponadto dla usługodawców udostępnia usługę Security-as-a-Service i posiada opcję licencjonowania miesięcznego. Wybierając technologię Cloud nie trzeba się martwić o zakup dodatkowych urządzeń aby zarządzać licencjami.

Ochrona działająca lokalnie (On-premis) dostępna w wersji Bitdefender GravityZone Elite Security oraz GravityZone Advanced Business Security jest natomiast bardziej elastyczna, pozwala na zwiększenie pojemności konsoli wraz ze wzrostem firmy. Oparta na ustabilizowanym systemie Linux Ubuntu umożliwia łatwe i szybkie wdrożenie na podstawie gotowych obrazów maszyn wirtualnych. Rozwiązanie On-premis to również wysoka dostępność i równoważenie obciążenia między komponentami (technologia posiada wbudowany Load Balancing).

Wspomniane wersje Bitdefendera możesz zakupić na naszej stronie internetowej www.bitdefender.pl lub w naszym sklepie internetowym www.emarken.pl.

Pełny program konferencji na http://www.pki.itwadministracji.pl/harmonogram/

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysłania newsletter\'a i otrzymywania informacji o nowościach, produktach i ofertach firmy "MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE" Marek Markowski z siedzibą przy ul. Jana Hieronima Derdowskiego 7, 81-369 Gdynia przez Marken Systemy Antywirusowe z siedzibą w Gdyni, przy ul Jana Hieronima Derdowskiego 7 zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000). Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych oraz ich poprawiania i usunięcia.

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi informacji handlowych drogą elektroniczną przez "MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE" Marek Markowski z siedzibą przy ul. Jana Hieronima Derdowskiego 7, 81-369 Gdynia. zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000)