Jaki antywirus wybrać?

3 maja 2019 no comment MrSafe

tree-200795__480

Dlaczego warto chronić swoje dane?

Wśród internautów wzrasta świadomość, że koniecznie trzeba zaopatrzyć się w odpowiedni antywirus i znacznie zwiększyć bezpieczeństwo danych. Po paru dniach emocje opadają. Użytkownicy komputerów stacjonarnych bądź urządzeń mobilnych odkładają decyzję o zakupie antywirusa na później.

Wagę problemu uświadomiłem sobie podczas jazdy pociągiem. Wielu pasażerów korzystało ze smartfona lub laptopa. Pewnie przeglądali Facebooka lub twittera, słuchali muzyki albo polowali na okazje w sklepach internetowych. Wielu z nich odbierało internetową pocztę lub śledziło najnowsze wydarzenia. Wszyscy korzystali z sieci internetowych. Zastanawiałem się, ilu z nich posiada odpowiedni antywirus w swoim urządzeniu

Internet może być niebezpieczny.

Przecież internet jest jak pajęczyna. Wystarczy, abyśmy kliknęli jeden plik, a komputer natychmiast nas „personalizuje”. Poznaje nasze upodobania i podsyła nam inne o podobnej treści. Najnowsze badania dowodzą, że co czwarty plik zawiera wirusy. Nietrudno więc natrafić na taki, który jest zainfekowany, ale nie budzi naszych podejrzeń.

Odpowiednio dobrany antywirus pozwoli nam w bezpieczny sposób korzystać z naszych urządzeń. Należy wybrać taki, który będzie dla nas najlepszy.

Jaki antywirus wybrać?

Oto kilka porad, które pomogą ci w wyborze antywirusa.

Jeśli korzystasz tylko z jednego urządzenia, zaopatrz się w taki, który jest dedykowany do konkretnego systemu operacyjnego.

Jeśli członkowie twojej rodziny posiadają urządzenia z różnymi systemami, kup pakiet rodzinny. Często nazywa się on Family Pack lub Total Security.

Jeśli często, poza domem, korzystasz z internetu ogólnodostępnego, zadbaj o ochronę urządzenia pakietem Internet Security.

Zastanów się też, ile urządzeń chcesz chronić i zakup wersję do odpowiedniej ilości stanowisk.

Nie bój się instalować antywirusa!

Jeśli do dziś miałeś opory przed zakupem antywirusa, to powinieneś się już ich pozbyć. Nie jest on ani drogi, ani trudny w zainstalowaniu. Jego obsługa nie wymaga od ciebie żadnych umiejętności – często jest intuicyjny. Nie będzie spowalniał twojego urządzenia ani usuwał cennych dla ciebie plików. Warunek jest tylko jeden: musisz zaopatrzyć się w taki, który posiada najwyższe oceny.

 

MrSafe

 

 

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysłania newsletter\'a i otrzymywania informacji o nowościach, produktach i ofertach firmy "MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE" Marek Markowski z siedzibą przy ul. Jana Hieronima Derdowskiego 7, 81-369 Gdynia przez Marken Systemy Antywirusowe z siedzibą w Gdyni, przy ul Jana Hieronima Derdowskiego 7 zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000). Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych oraz ich poprawiania i usunięcia.

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi informacji handlowych drogą elektroniczną przez "MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE" Marek Markowski z siedzibą przy ul. Jana Hieronima Derdowskiego 7, 81-369 Gdynia. zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000)