Najlepszy antywirus – Bitdefender

9 maja 2019 no comment MrSafe

 

Bitdefender Logo

Antywirus Bitdefender towarzyszy mi od lat. Co roku, zanim przedłużę licencję, sprawdzam najnowsze opinie i wyniki testów. Docieram też do artykułów w branżowych pismach. I gdyby na rynku pojawił się lepszy, to na pewno bym go zakupił. Od lat Bitdefender jest liderem w dziedzinie ochrony antywirusowej. Sprawdza się bez zarzutu. Jest idealny do zabezpieczenia urządzeń z różnymi systemami operacyjnymi.

O konieczności posiadania antywirusa nie muszę już chyba nikogo zapewniać.Najnowsze badania donoszą, że co czwarty plik jest zagrożony atakami phishingowymi.Przeciętny użytkownik nie może się przed nim ustrzec, ponieważ pliki są łudząco podobne do oryginalnych.

Czy wiecie, że?

O ile „kliknięcie” w sam plik nie jest niebezpieczne, to pobranie dołączonego do niego załącznika powoduje spustoszenie w naszym komputerze czy laptopie. Często hakerzy wysyłają do nas informacje, że dostaliśmy ciekawe zdjęcie od znajomego.

Najwyższy czas zaopatrzyć się w skuteczny antywirus. Na początku lutego br., a więc świeża sprawa PC World opublikował ranking 10 najlepszych antywirusów dostępnych na rynku. Liderem ogłoszono Bitdefender Total Security.

Od lat, pomimo że pozostałe nie są złe, ten „wymiata”pod względem ochrony i wydajności.Posiada dużo funkcji. Zabezpiecza to, co nie jesteśmy w stanie zabezpieczyć my – użytkownicy.Od kiedy posiadam Bitdefendera, to mam wrażenie, że to nie wirusy atakują komputery a Bitdefender wirusy. Regularnie otrzymuję informacje o zablokowanych zagrożeniach.

Bitdefender wykrywa luki w oprogramowaniu. Zabezpiecza słabe hasła, monitoruje aplikacje, które instalujemy, skanuje sieci, błyskawicznie zauważa podejrzane ruchy w internecie. Jest antywirusem najszybciej reagującym na zagrożenia.

Ma przewagę nad innymi oprogramowaniami antywirusowymi, dzięki ochronie ransomware, która zabezpiecza nasze pliki przed złośliwym oprogramowaniem szyfrującym.

I internecie nadal są dostępne opinie, że do ochrony komputera wystarczy wbudowane w urządzenie Windows Defender. Jednak po opublikowaniu przez AV Test wyników, ukazujących „sromotną porażkę” tego oprogramowania, jesteśmy przekonani, że nieposiadanie antywirusa jest ryzykowne a wręcz brawurowe.

MrSafe