Antywirus

Najlepsze antywirusy – przegląd i ranking dla użytkowników domowych 👀📣

Wielu ekspertów od bezpieczeństwa uważa, że jedną największych bolączek trapiących branżę jest rozdrobnienie rynku. Dlatego świetnym przykładem jest segment oprogramowania antywirusowego. Co więcej, klienci mają do wyboru szeroką gamę produktów, w tym również rozwiązań darmowych, przeznaczonych do ochrony urządzeń końcowych.

Różnorodność ma swoje plusy i minusy. W rezultacie użytkownik może wybrać antywirus dostosowany do własnych wymagań zarówno pod względem funkcjonalności, jak i ceny. Jednak istnieje ryzyko podjęcia błędnej decyzji.

Jeśli nie masz czasu na czytanie całego zestawienia poniżej prezentujemy najpopularniejsze rozwiązania antywirusowe dla Ciebie:

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze rozwiązania – skontaktuj się

Po pierwsze nadmiar rozwiązań sprawia, że często tracimy orientację i nie potrafimy dokonać racjonalnego wyboru. Poza tym użytkownicy indywidualni oraz firmy często używają różnych rozwiązań np. do wykrywania włamań i walki z malware’em, a to prowadzi do niepotrzebnego chaosu.

Dlatego nasze zestawienie ma ułatwić czytelnikom wybór odpowiedniego oprogramowania antywirusowego. Przede wszystkim zwracamy  uwagę na funkcjonalność poszczególnych produktów. Ponadto posiłkujemy się wynikami testów i rankingów przeprowadzonych przez niezależny instytut badawczy AV-TEST, które często weryfikują dane zamieszczane w materiałach marketingowych producentów.

ZOBACZ OFERTĘ NASZEGO SKLEPU

Plusy i minusy oprogramowania antywirusowego👀📣

Dlatego decyzja o zakupie oprogramowania antywirusowego nie powinna być jednak podejmowana po zapoznaniu się z wynikami jednego czy kilku testów lub rankingów. W związku z tym należy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak cena, łatwość obsługi, kompatybilność i wsparcie.

Zainstalowanie bezpłatnej wersji próbnej antywirusa umożliwia przetestowanie programu w codziennym użytkowaniu przed zakupem.

W związku z tym poniżej zamieszczamy wskazówki, które mogą ułatwić wybór najbardziej odpowiedniego produktu. Ponadto mamy nadzieję, że dzięki temu naszym czytelnikom łatwiej będzie wybrać dobry antywirus, dostosowany do indywidualnych wymogów.

ZOBACZ WERSJE TESTOWE BITDEFENDER

🏆 🥇1. Total Security – antywirus z wysoką wykrywalnością offline

antywirus bitdefender 1

Przede wszystkim uniwersalny system który chroni przed wirusami, trojanami, złośliwym oprogramowaniem typu spyware, adware, a także atakami wyłudzającymi dane. Poza tym skład pakietu wchodzi program antywirusowy, firewall, moduł do ochrony przed spamem, moduł monitorujący system pod kątem występowania oprogramowania szpiegującego, moduł do ochrony danych w sieciach społecznościowych oraz moduł ochrony kamery internetowej.

ZOBACZ W SKLEPIE:

Dodatkowo oprogramowanie zawiera również komponenty chroniące użytkowników przed oprogramowaniem ransomware, funkcję kontroli rodzicielskiej, a także wbudowaną sieć VPN.

antywirus bitdefender 2

Ponadto pakiet zapewnia, w wersji Family Pack, ochronę urządzeń pracujących pod kontrolą najbardziej popularnych systemów operacyjnych – Windows, macOS, iOS i Android. W rezultacie oprogramowanie wykorzystuje własną bazę w której znajduje się obecnie około miliarda próbek malware’u.

Zalety:

• Bogaty zestaw funkcji dodatkowych
• VPN w standardzie
• Wysoka skuteczność w zapobieganiu i wykrywaniu zagrożeń malware
• Atrakcyjna cena pakietu rodzinnego
• Przyjazna obsługa
• Nie spowalnia pracy obsługiwanych urządzeń

Wady:

• Pakiet standardowy chroni tylko urządzenia Windows
• Ograniczony VPN do 200 MB dziennie

Ceny brutto w abonamencie rocznym:

Wersja oprogramowania antywirusowego Family Pack

ZOBACZ PEŁNĄ OFERTĘ ANTYWIRUSÓW BITDEFENDER

🏆🥈2. McAfee Total Protection – wysoka wykrywalność zagrożeń online

antywirus mcafee 1

Po pierwsze to  wszechstronne oprogramowanie antywirusowe, które chroni przed wirusami, złośliwym oprogramowaniem, programami szpiegującymi, spamem, phishingiem i ransomwarem. Ponadto ostrzega przed niebezpiecznymi witrynami i próbami kradzieży danych. Co więcej, system bezpieczeństwa składa się z antywirusa, zapory sieciowej, a także aplikacji True Key, która uwalnia użytkownika od konieczności zapamiętywania hasła.

-> ZOBACZ OFERTĘ SPRAWDZONYCH ANTYWIRUSÓW W SKLEPIE

Z kolei funkcja szyfrowania plików zabezpiecza poufne pliki przed nieuprawnionym dostępem. Innymi słowy subskrypcja obejmuje komputery, tablety i smartfony. Dodatkowo z oprogramowania można korzystać na urządzeniach pracujących pod kontrolą systemów Windows, macOS, iOS lub Android.

antywirus mcafee 2

Plusy:

• Zabezpiecza urządzenia z systemem Windows, Android, macOS i iOS
• Nieograniczony VPN
• Bardzo wysoki wskaźnik wykrywalności malware’u w trybie online
• Atrakcyjna cena pakietu rodzinnego

Minusy:

• Spowalnia pracę w przypadku mniej wydajnych komputerów
• Interfejs może sprawiać trudności mniej doświadczonym użytkownikom
• Niski wskaźnik wykrywalności malware’u w trybie offline

Przykładowe ceny brutto w abonamencie rocznym:

1 stanowisko – 139 zł.
Pakiet „Rodzina” do 5 stanowisk – 129 zł.

🏆🥉3. F-Secure Safe – oprogramowanie antywirusowe nie wpływający na wydajność komputera

antywirus f-secure 1

Pakiet zabezpieczeń, który chroni przed wirusami, trojanami i atakami typu ransomware. Przede wszystkim  jednym z jego kluczowych składników jest narzędzie DeepGuard służące do sprawdzania aplikacji systemowych i ostrzegania przed złośliwym oprogramowaniem, dlatego w tym celu wykorzystuje monitorowanie behawioralne. 

🔐👀SPRAWDZONE I DOCENIANE ROZWIĄZANIA ANTYWIRUSOWE:

Dodatkowo w skład pakietu ochronnego wchodzą antywirus oraz firewall. Ponadto system oferuje kontrolę rodzicielską, ochronę przeglądarki internetowej i zabezpieczenie podczas transakcji bankowych. Natomiast funkcja Finder pozwala na zabezpieczenie i lokalizację zagubionych lub skradzionych urządzeń.

antywirus f-secure 2

W rezultacie zapewnia ochronę urządzeń pracujących pod kontrolą najpopularniejszych systemów operacyjnych Windows, macOS, iOS i Android.

Zalety:

• Przede wszystkim zabezpiecza urządzenia z systemem Windows, Android, macOS i iOS
• Łatwa obsługa
• Nie ma wpływu na wydajność pracy komputera
• Znakomita skuteczność w ochronie zagrożeń malware
• Nieograniczony VPN

Wady:

• Wysoki wskaźnik zgłaszania fałszywych alarmów
• Słabo rozwinięty moduł raportowania

Ceny brutto w abonamencie rocznym:

1 stanowisko – 74 zł
3 stanowiska – 104 zł
5 stanowisk – 139 zł

🏆4. Kaspersky Total Security – wysoka skuteczność i zestaw dodatkowych funkcji wzmacniających ochronę

antywirus kaspersky 1

Po pierwsze to pakiet zapewniający kompleksową ochronę komputerów oraz smartfonów przed wszelkimi rodzajami zagrożeń występujących w Internecie. Ponadto jego podstawowym elementem jest silnik antywirusowy Kaspersky Anti-Virus. Dodatkowo oferowana jest zapora sieciowa oraz zestaw mechanizmów zabezpieczającymi przed wykradaniem poufnych danych i chroniących prywatność użytkownika.

ZOBACZ PRODUKTY KASPERSKY W NASZYM SKLEPIE:

Ponadto dostępna jest opcja ochrony skrzynki e-mail, a także blokowania ataków hakerów. Technologii ‘Kontrola systemu’ zabezpiecza system przed niebezpiecznym zachowaniem będącym następstwem infekcji wirusowej oraz umożliwia łatwe jego przywrócenie do pierwotnego stanu. Ponadto oprogramowanie oferuje również kontrolę rodzicielską, chroni przed atakami typu ransomware i gwarantuje bezpieczeństwo w czasie realizacji transakcji online.

antywirus kaspersky 2

Antywirus przede wszystkim zabezpiecza komputery z systemem Windows lub Mac OS, a także dodatkowo dowolne urządzenia z Androidem – może to być smartfon, tablet itp.

Plusy:

• Wysoka skuteczność w zapobieganiu i wykrywaniu zagrożeń malware
• Funkcja tworzenia kopii zapasowych
• Zabezpiecza urządzenia z systemem Windows, Android, macOS i iOS
• VPN w standardzie
• Bogaty zestaw funkcji dodatkowych

Minusy:

• Ograniczony VPN do 200 MB dziennie
• Spowalnia pracę w przypadku mniej wydajnych komputerów
• Stosunkowo wysoka cena

Ceny brutto w abonamencie rocznym:

1 stanowisko – 137 zł (Windows lub Mac OS)
3 stanowiska – 219 zł (Windows, Android, macOS i iOS)
5 stanowisk – 348 zł (Windows, Android, macOS i iOS)

🏆5. Norton LifeDock 360 Deluxe – antywirus z gwarancją ochrony

antywirus norton 1

Po pierwsze chroni przed wirusami, oprogramowaniem szpiegującym oraz ransomwarem. Ponadto system posiada też firewall oraz funkcję kontroli rodzicielskiej i menedżera haseł. Wirtualna sieć prywatna (VPN) zapewnia ochronę i szyfrowanie, zapewniając prywatność podczas korzystania z publicznej lub udostępnionej sieci Wi-Fi.

W rezultacie rozwiązania Norton umożliwiają tworzenie kopii zapasowej w chmurze, co jest jednym ze środków zapobiegawczych, który pomaga chronić pliki w przypadku ataków ransomware. Z kolei funkcja SafeCam pomaga blokować nieautoryzowany dostęp do kamery internetowej.
Dlatego abonament dla użytkowników domowych pozwala na zabezpieczenie komputerów PC lub Mac, smartfonów bądź tabletów pracujących pod kontrolą systemów Android lub iOS.

antywirus norton 2

Zalety:

• Wysoka skuteczność w zapobieganiu i wykrywaniu zagrożeń malware
• Funkcja tworzenia backupu w chmurze
• Bogaty zestaw funkcji dodatkowych
• Nieograniczony VPN w standardzie
• Gwarancja 100 proc. ochrony – jeśli pojawi się wirus, którego antywirus nie może usunąć, użytkownik otrzyma zwrot pieniędzy.
• Ochrona tożsamości
• Zabezpiecza urządzenia z systemem Windows, Android, macOS i iOS

Wady:

• Ograniczone możliwości w zakresie ochrony komputerów Mac
• Brak funkcji ochrony tożsamości dla użytkowników spoza Stanów Zjednoczonych

Ceny brutto w abonamencie rocznym:

Do 5 stanowisk – 150 zł

🏆6. G DATA Total Security – Najwyższa ochrona online

antywirus gdata 1

Po pierwsze zapewnia ochronę bankowości internetowej, wiadomości e-mail i danych krytycznych. Po drugie rozbudowany skaner antywirusowy i dodatki chronią przed włamaniem, wymuszeniem oraz cyberatakami. Ponadto oprogramowanie wykorzystuje opatentowaną technologię BankGuard zabezpieczającą transakcje bankowe oraz online. Inne autorskie rozwiązanie Anti-Ransomware uniemożliwia uruchomiania trojanów wymuszających okup, zaś automatycznie tworzenie kopii na komputerze lub w chmurze pozwala chronić pliki. Technologie DeepRay i BEAST wykorzystują sztuczną inteligencję i analizę zachowania do wykrywania zakamuflowanego i nieznanego wcześniej złośliwego oprogramowania.

antywirus gdata 2

Plusy:

• Wysoka skuteczność w zakresie ochrony przed malwarem w trybie offline oraz online
• Bardzo niski wskaźnik generowania fałszywych alarmów
• Funkcja wykonywania backupu do chmury
• Niszczarka plików

Minusy:

• Pakiet standardowy chroni tylko urządzeń Windows
• Stosunkowo wysoka cena

Ceny brutto w abonamencie rocznym:

1 stanowisko – 127 zł (tylko Windows)
3 stanowiska – 149 zł (tylko Windows)
5 stanowisk – 363 zł (tylko Windows)

🏆7. ESET Internet Security – antywirus zgłaszający niską liczbę fałszywych alarmów

antywirus eset 1

To zabezpieczenie komputera chroniące użytkowników przed zagrożeniami i atakami z zewnątrz. W efekcie system zapewnia ochronę domowej sieci Wi-Fi, a dzięki wbudowanej funkcji ochrony bankowości internetowej pozwala na realizację bezpiecznych transakcji online. Ponadto oprogramowanie blokuje też każdą próbę nieautoryzowanego dostępu do kamery internetowej. Dodatkowo funkcja Anti-Theft pozwala zabezpieczyć swój komputer na wypadek kradzieży lub zgubienia. Co więcej w razie utraty utracone urządzenie zostanie zlokalizowane na mapie i zidentyfikuje nowego „właściciela” za pośrednictwem kamery w laptopie. Ponadto oprogramowanie wspiera system operacyjny Windows.

antywirus eset 2

Zalety:

• Bardzo niski wskaźnik generowania fałszywych alarmów
• Przyjazny interfejs
• Ochrona kont w mediach społecznościowych
• Uniwersalny antywirus mogący chronić użytkowników domowych i biznesowych

Wady:

• Stosunkowo wysoka cena
• Obsługa urządzeń pracujących wyłącznie pod kontrolą systemu Windows.

Ceny brutto w abonamencie rocznym:

1 stanowisko – 170 zł (tylko Windows)
3 stanowiska – 332 zł (tylko Windows)
4 stanowiska – 664 zł (tylko Windows)

SPRAWDŹ OFERTĘ ESET DLA CIEBIE

🏆8. Avira Antivirus Pro – antywirus, który nie spowolni Twojego urządzenia

antywirus avira 1

Antywirus przede wszystkim przeznaczony jest dla użytkowników domowych i komercyjnych. Ponadto aplikacja oprócz tradycyjnej ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem wykorzystuje chmurę producenta, a także skanowanie przeglądanych stron internetowych. Dodatkową ochronę oferują moduły poczty elektronicznej, a także integracja z zaporą systemu Windows.
Jednak głównym składnikiem Avira Antivirus Pro jest skaner antywirusowy. Działa on w czasie rzeczywistym dbając o bezpieczeństwo użytkownika. W rezultacie aplikacja wykorzystuje do skanowania plików chmurę Avira Protection Cloud.

Avira Antivirus Pro zapewnia ochronę urządzeń pracujących pod kontrolą najpopularniejszych systemów operacyjnych Windows, macOS, iOS i Android.

antywirus avira 2

Plusy:

• Zabezpiecza urządzenia z systemem Windows, Android, macOS i iOS
• Przyjazna obsługa
• Nie spowalnia pracy chronionych urządzeń
• Ochrona w chmurze pozwala sprawdzić podejrzane pliki w bezpiecznym środowisku

Minusy:

• Stosunkowo wysoka cena dla wersji z większą ilością stanowisk
• Wysoki wskaźnik zgłaszania fałszywych alarmów

Ceny brutto w abonamencie rocznym:

1 stanowisko – 97 zł
3 stanowiska – 292 zł
5 stanowisk – 486 zł

Wykrywanie malware’u

Podsumowujać stwierdzamy, że AV-TEST jest wiodącym ośrodkiem badawczym, specjalizujący się w rozwiązaniach bezpieczeństwa internetowego. Jednocześnie instytut już od ponad trzech dekad zajmuje się analizą dostępnych na rynku rozwiązań antywirusowych, oceniając ich skuteczność. W wyniku czego jest Jednym z przeprowadzanych badań jest test wykrywania plików, który sprawdza zdolność programów zabezpieczających do wykrycia pliku złośliwego programu przed wykonaniem operacji. Ta funkcjonalność dodatkowo pozostaje ważną cechą dobrego antywirusa i jest niezbędna dla każdego, kto np. chce sprawdzić, czy plik jest nieszkodliwy przed przesłaniem go znajomym, rodzinie lub współpracownikom.

Ten test ochrony przed złośliwym oprogramowaniem sprawdza nie tylko współczynniki wykrywalności, ale także możliwości ochrony, tj. zdolność zapobiegania faktycznym zmianom w systemie spowodowanych przez złośliwy program. W tegorocznym badaniu AV-TEST sprawdził działanie antywirusów przeznaczonych dla użytkowników domowym. Zestaw testowy użyty do tego testu składał się z 10 249 próbek, zaś komputery na których zainstalowano antywirusy pracowały pod kontrolą systemu Microsoft Windows 10.

Wiele testowanych produktów wykorzystuje technologie chmurowe, takie jak usługi reputacji lub podpisy w chmurze, do których można dotrzeć tylko wtedy, gdy istnieje aktywne połączenie internetowe. Wykonując skanowanie na żądanie, zarówno w trybie offline, jak i online, test wskazuje, w jakim stopniu każdy produkt jest zależny od chmury, a co za tym idzie, jak dobrze chroni system, gdy połączenie internetowe nie jest dostępne.

Wynikiem przeprowadzonych są następujące rankingi:

🔔📣Ranking A: Wskaźnik wykrywalności offline

1. G DATA Internet Security 96,2 proc.
2. Bitdefender Internet Security 96,1 proc.
3. ESET Internet Security 94,0 proc.
4. F-Secure Safe 90,4 proc.
4 Avira Antivirus PRO 90,4 proc
6. NortonLifeLock 360 Deluxe 85,3 proc.
7. Kaspersky Internet Security 81,9 proc.
8. McAfee Total Protection 67,0 proc.

🔔📣Wyniki B: Wskaźnik wykrywalności online

1. McAfee Total Protection 99,7 proc.
2. NortonLifeLock 360 Deluxe 99,3 proc.
3. F-Secure Safe 96,4 proc.
3. Avira Antivirus PRO 96,4 proc
5. G DATA Internet Security 96,2 proc
6. Bitdefender Internet Security 96,1 proc.
7. ESET Internet Security 94,0 proc.
8. Kaspersky Internet Security 92,3 proc.

🔔📣Podsumowanie C: Wskaźnik ochrony online

1. G DATA Internet Security 100,0 proc.
1. NortonLifeLock 360 Deluxe 100,0 proc.
1. F-Secure Safe 100,0 proc.
4. ESET Internet Security 99,9 proc
5. Bitdefender Internet Security 99,8 proc
6. Kaspersky Internet Security 99,7 proc.
6. Avira Antivirus PRO 99,7 proc.
8. McAfee Total Protection 99,93 proc.

AV-TEST, aby lepiej ocenić jakość wykrywanych plików (zdolność odróżnienia dobrych plików od złośliwych) przez antywirusy przeprowadza badanie tzw. fałszywych alarmów. Czasami nieprawidłowe reakcje w postaci zakwalifikowania prawidłowych plików do kategorii złośliwych może sprawić tyle samo problemów, co prawdziwa infekcja. Dlatego dobry antywirus powinien odznaczać się niską liczbą fałszywych alarmów, które mogą dezorientować i wprowadzać w błąd użytkownika.

🔔📣Ranking D: Liczba fałszywych alarmów

1.ESET Internet Security 2
2.G DATA Internet Security 3
3. Bitdefender Internet Security 7
4. Kaspersky Internet Security 10
5. Avira Antivirus PRO 24
5. F-Secure Safe 24
7. McAfee Total Protection 25
7. NortonLifeLock 360 Deluxe 25

👀Czy antywirus jest potrzebny?

Biorąc pod uwagę fakt, iż znaczna część naszego życia prywatnego i zawodowego odbywa się w wirtualnym świecie, należy zadbać w nim o bezpieczeństwo. W rezultacie wszyscy instalujemy zamki w drzwiach, wiele osób korzysta z kamer monitorujących. Podobnie komputery oraz smartfony potrzebują odpowiedniej ochrony w postaci oprogramowania antywirusowego, które wykrywa i usuwa potencjalnych intruzów czyli szkodliwe aplikacje i programy. Użytkownicy często nie zdają sobie sprawy z czyhających zagrożeń i nie potrafią ich zidentyfikować. Dobry antywirus wykonuje oba zadania niemalże automatycznie. Obecnie programy antywirusowe nie chronią urządzeń tylko przed wirusami, jak wskazuje na to sama nazwa, ale również przed malware czy ransomware.

CAŁA OFERTA ANTYWIRUSÓW OD MARKEN

👀Jaki darmowy antywirus jest najlepszy?

Po pierwsze na rynku dostępna jest szeroka gama darmowych programów antywirusowych. Dlatego zależnie od rankingów, możemy wskazać innego lidera. Jednak na uwadze trzeba mieć fakt, że żaden z tych produktów nie oferuje tak szerokiego spektrum funkcjonalności jak komercyjne wersje antywirusów. Jedną z najbardziej rozbudowanych aplikacji darmowych jest Bitdefender Antivirus Free Edition.

Antywirus oferuje m.in ochronę w czasie rzeczywistym i skanowane na żądanie. Oprogramowanie posiada też rozbudowane opcje związane z monitorowaniem stron internetowych zabezpieczające nie tylko przed złośliwym oprogramowaniem, ale również chroniące przed kradzieżami danych finansowych.

Warto podkreślić, że Bitdefender Antivirus Free Edition korzysta z tego samego silnika skanowania w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, co wersja premium.

Alternatywą dla antywirusa Bitdefendera może być AVG AntiVirus Free. To oprogramowanie cieszące się dużą popularnością wśród odbiorców indywidualnych. w wyniku czego użytkownicy tego oprogramowania mogą korzystać z podstawowej ochrony w czasie rzeczywistym i skanowania na żądanie bądź podczas uruchamiania systemu, a także z modułu kwarantanny i skanera poczty e-mail. Z kolei funkcja LinkS-canner zapobiega też atakom mającym miejsce w trakcie przeglądania stron internetowych.

Przede wszystkim bardzo wysokie oceny u specjalistów otrzymuje Avira Free Antivirus. W rezultacie oprogramowanie antywirusowe zapewnia podstawową w czasie rzeczywistym ochronę systemu przed działaniem wirusów, szpiegów, trojanów i innych złośliwych programów. Dodatkowo program antywirusowy został wyposażony również w moduł odpowiedzialny za podstawową ochronę bankowości elektronicznej. Dlatego funkcjonalność tego darmowego antywirusa niemal nie różni się od płatnej wersji Avira Antivirus PRO.

👀Jaki antywirus będzie dobry dla Windows 10?

System operacyjny Windows 10 posiada własne oprogramowanie antywirusowe Microsoft Defender. Niestety, antywirus nie oferuje wielu funkcjonalności dostępnych w komercyjnych rozwiązaniach dostarczanych przez producentów. Dlatego wśród najwyżej ocenianych przez AV-TEST produktów przeznaczonych do ochrony komputerów z domową edycją Windows 10 znajdują się wszystkie prezentowane przez nas produkty. W związku z tym badacze przyznawali maksymalnie po sześć punktów w trzech kategoriach: ochrona, wydajność oraz użyteczność. Przede wszystkim osiem antywirusów przedstawianych w naszym zestawieniu osiągnęło 18 lub 17,5 punktów i tym samym wyróżnienie AV-TEST „Top Product”.

OFERTA ANTYWIRUSÓW DLA PC

👀Jaki antywirus jest najlepszy dla smartfona z Androidem?

Po pierwsze smartfony pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Android są szczególnie narażone na ataki ze strony hakerów. Wynika to przede wszystkim z ogromnej popularności oprogramowania z zielonym ludzikiem. Dlatego użytkownicy urządzeń wyposażonych w Androida powinni pomyśleć o odpowiedniej ochronie. Wiadomo, że do najskuteczniejszych antywirusów zabezpieczających telefony z Androidem należą programy wchodzące w skład pakietów Bitdefender Internet Security, Kaspersky Internet Security, McAfee McAfee Total Protection oraz NortonLifeLock 360 Deluxe, ponieważ w testach przeprowadzanych przez niezależne agencje badawcze oprogramowania te wykazały się 100 procentową skutecznością w wykrywaniu zagrożeń. Co więcej, nie spowalniały pracy smartfonów, a także nie generowały żadnych fałszywych alarmów.

SKUTECZNY ANTYWIRUS NA ANDROID

👀Jaki antywirus wybrać na iPhone’a?

Nierzadko można spotkać się z opiniami, że iPhone’y nie wymagają stosowania antywirusów. Zresztą sam producent zapewnia, że jego smartfony są odpowiednio zabezpieczone. Jednak praktyka pokazuje co innego. Innymi słowy iPhone’y coraz częściej stają się obiektem ataków. W związku z tym warto sięgnąć po oprogramowanie antywirusowe innych producentów. Dlatego jednymi z najlepiej ocenianych przez ekspertów od bezpieczeństwa aplikacjami są Bitdefender Mobile Security for IOS, Avira Mobile Security for iPhone czy McAfee Mobile Security for iPhone and iPad. Przede wszystkim dostawcy naj-wyżej ocenianych przez ekspertów antywirusów opracowują pakiety bezpieczeństwa, które mają chronić iPhone’a przed phishingiem i śledzeniem online. Ponadto oferują kontrolę rodzicielską, VPN, menedżery haseł i inne funkcje, które nie są wbudowane w urządzenie iOS.

ANTYWIRUS DLA IPHONE

👀Jaki antywirus wybrać na komputer typu Mac?

Wielu użytkowników komputerów z nadgryzionym jabłuszkiem wychodzi z założenia, że nie trzeba na nich instalować oprogramowania antywirusowego. Wprawdzie maszyny stworzone przez Apple są bezpieczniejsze od tych działających pod kontrolą systemów Windows, ale czasami też bywają celem skutecznych ataków. Dlatego też warto zadbać o ich bezpieczeństwo. Na szczególną uwagę zasługuje pięć antywirusów z naszego raportu, które otrzymały od AV-TEST wyróżnienie „TOP Product”. Ponadto domowe komputery pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Mac OS Catalina najlepiej chronią: Avira Antivirus Pro, BItdefender Antivirus for Mac, F-Secure Safe, Kaspersky Internet Security oraz Norton Security.

ZOBACZ CO BITDEFENDER OFERUJE NA KOMPUTERY MAC

Poza tym, że cechuję się niemal 100 proc. skutecznością w wykrywaniu zagrożeń, to nie generują fałszywych alarmów, a użytkownik szybko zapomni, że je zainstalował. Aplikacje działają płynnie, nie powodując spowolnień, nie wysyłają też irytujących wyskakujących okienek czy powiadomień.

Autor:

Bartosz Adamczak – min
Bartosz Adamczak – związany z branżą PR od prawie 4 lat. Interesuje się tematyką antywirusów oraz nowinek z tym tematem związanych. Hobbystycznie analizuje i porównuje licencje wiodących marek antywirusów. Również tworzy materiały prasowe o cyberbezpieczeństwie

5 9 votes
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments