security-4700820_1280

Certyfikat dla Bitdefender przyznano produktowi biznesowemu. Kilkukrotny wzrost liczby ataków dokonanych z wykorzystaniem złośliwych e-maili i nasilenie ataków przy użyciu złośliwego oprogramowania – 2020 r. obfitował w doniesienia o coraz bardziej wzmożonej aktywności cyberprzestępców.

Najczęstszym celem ataków autorów złośliwego kodu pozostają firmy i organizacje. Dlatego wraz z ewolucją modelu ich funkcjonowania w kierunku home office, rośnie podatność na różnego rodzaju ataki. Dodatkowo trudności gospodarcze doświadczane aktualnie przez wiele firm sprawiają, że bezpieczeństwo i ochrona systemów informatycznych jest teraz ważniejsza niż kiedykolwiek.

W związku z tym wobec rosnącej dynamiki zagrożeń kluczowe znaczenie ma dostosowanie oprogramowania zabezpieczającego do nowych wyzwań. Ponadto elementem procesu doskonalenia zapewnianego stopnia ochrony jest udział Bitdefender w badaniach prowadzonych przez niezależnych ekspertów.

Jednym z takich badań jest „Business Security Test 2020 (August – November)”, dla którego raport końcowy opublikowało ostatnio niezależne laboratorium AV-Comparatives. Ponadto jest to najbardziej wszechstronny raport porównawczy prezentujący rezultaty produktów biznesowych do ochrony systemu Windows. Dlatego warto przyjrzeć się bliżej wynikom osiągniętym przez oprogramowanie Bitdefender Endpoint GravityZone 6.6.Cer

1. Test ochrony w czasie rzeczywistym (online):

Wskaźnik ochrony: 99,8%
Liczba fałszywych alarmów: 5

Bitdefender - 1. Test ochrony w czasie rzeczywistym

2. Test ochrony przed malware’m (offline) dla oprogramowania biznesowego:

Wskaźnik ochrony: 99,9%
Liczba fałszywych alarmów: 0

Bitdefender - 2. Test ochrony przed malware

Test ochrony dla oprogramowania niebiznesowego i nietypowych rodzajów plików:

Liczba fałszywych alarmów: bardzo niska

Bitdefender - Test ochrony dla oprogramowania niebiznesowego

✓ Test wydajności

Dodatkowo sprawdzono wpływ oprogramowania zabezpieczającego na opóźnienie operacji na plikach. Na tle konkurencji Bitdefender Endpoint GravityZone 6.6 wyróżnia się jako rozwiązanie lekkie, przyjazne użytkownikom systemu Windows, z bardzo niskim wskaźnikiem obciążania systemu na poziomie jedynie 2,6%.

Bitdefender - Test wydajności
Certyfikat AV-Comparatives Approved Business Security Product Award 2020

🏆🏅 Dzięki znakomitym wynikom, Bitdefender Endpoint GravityZone 6.6 otrzymał certyfikat AV-Comparatives Approved Business Security Product Award za grudzień 2020.

Jest to kolejna nagroda zdobyta przez firmę Bitdefender, potwierdzająca pozycję wiodącego producenta w dziedzinie oprogramowania zabezpieczającego.

Warto powierzyć bezpieczeństwo infrastruktury informatycznej firmie Bitdefender – liderowi w zakresie rozwiązań dla biznesu! Zwróćcie uwagę, by nie kupować go z niesprawdzonego źródła, tylko od sprawdzonego dystrybutora

Pełny raport z badania Business Security Test 2020 (August – November) jest dostępny bezpłatnie w języku angielskim na stronie:
https://www.av-comparatives.org/tests/business-security-test-2020-august-november/

5 1 vote
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments