Video-recenzja-bitdefender-1024×576

Lubimy dzielić się z Wami wartościowymi informacjami takimi, jak testy antywirusów i oceny oprogramowania dokonywane przez niezależne laboratoria, magazyny i serwisy.

Dziś poświęcimy chwilę na przybliżenie Wam video recenzji opublikowanej swojego czasu na kanale The PC Security Channel. Jak realnemu wyzwaniu podołają dwa popularne programy antywirusowe? Czytajcie dalej i przekonajcie się sami!

Test najlepszych antywirusów - zobacz to na własne oczy 👀

Na łamach kanału The PC Security Channel w serwisie YouTube poruszane są tematy związane z cyberbezpieczeństwem w przystępnej formie dla każdego użytkownika internetu. Odwiedzający znajdą na nim m.in.: kilkuminutowe video z porównaniem darmowych antywirusów, prezentacje dotyczące zagrożeń i recenzje rozwiązań zabezpieczających. Prowadzący zachęcają do wyciągania własnych wniosków, bez faworyzowania któregokolwiek z produktów, czy producentów.

Szczególnie duże zainteresowanie wśród odwiedzających wzbudził swojego czasu test porównawczy programów antywirusowych Bitdefender i Kaspersky, którego autorem jest Leo z The PC Security Channel. Test, w którym mamy jednoczesny podgląd pracy obu testowanych rozwiązań, umożliwia zobaczenie na własne oczy, jak oba programy radzą sobie z malwarem. Przejdźmy zatem do szczegółów.

⏱ 3... 2... 1... Test!

Wspomniany test przeprowadzono z wykorzystaniem 1500 próbek złośliwego oprogramowania. Najpierw skopiowano zainfekowane pliki na dysk i – na obu maszynach – uaktywniono ochronę w czasie rzeczywistym. Następnie uruchomiono skrypt uaktywniający kolejne próbki malware’u.

Wkrótce po uruchomieniu testu na ekranach obu urządzeń pojawił się komunikat o trwającym procesie usuwania infekcji z systemu. Co ciekawe, oprogramowanie Bitdefender wychwyciło podejrzane działanie skryptu uruchamiającego kolejne porcje malware’u, gdyż w pewnym momencie skrypt testujący… przestał działać! Dlatego, żeby umożliwić dokończenie testu, musiano dodać pliki skryptów do wyjątków, co widać w 5:20 minucie nagrania.

Video-recenzja_wyjatki
Źródło: The PC Security Channel, https://www.youtube.com/watch?v=mUQeDGGndAU

Zalety Bitdefendera 🔐👍

  • Z uznaniem Leo spotkała się automatyzacja rozwiązania Bitdefender Internet Security. Usuwanie zagrożeń odbywało się przy jednoczesnej minimalnej ilości komunikatów wyświetlanych użytkownikowi.
  • Funkcja Autopilota – umożliwia ona ograniczenie do minimum konieczności nadzorowania przez użytkownika działania programu, dzięki czemu użytkownik może skupić się na pracy.
  • Ochrona zapewniana przez Bitdefender obejmuje wszystkie urządzenia użytkownika.

Post Scriptum 😊💬

👍 To pierwsza taka video recenzja oprogramowania antywirusowego, o której dla Was piszemy. Dajcie znać w komentarzach czy spodobał Wam się ten artykuł i czy chcecie więcej takich wpisów!

4.5 8 votes
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments