W tym tygodniu Bitdefender Labs ostrzega użytkowników MetaMask przed trwającą kampanią phishingową dotyczącą ich prywatnych kluczy portfela kryptograficznego. Fałszywe wiadomości e-mail, podszywające się pod prośby MetaMask, wzywające użytkowników do weryfikacji ich portfeli kryptowalut, wydają się pochodzić z adresów IP w Rosji, Chinach, Stanach Zjednoczonych i Korei Południowej. Około 58% fałszywej korespondencji trafiło do skrzynek odbiorczych w USA, przy czym 10% w Irlandii, 9% w Danii, 7% w Korei Południowej, 6% w Szwecji i 3% w Wielkiej Brytanii.

Kryptowaluta

„Nasz system wykazał, że Twój portfel MetaMask nie został zweryfikowany, tę weryfikację można łatwo przeprowadzić za pomocą przycisku poniżej” – czytamy w fałszywym e-mailu. „Konto niezweryfikowane zostanie zawieszone”.

Forma oszustwa

Wbudowany przycisk „Zweryfikuj moją metamaskę” w wiadomości e-mail przekierowuje użytkowników do witryny phishingowej z prośbą o podanie hasła do portfela. Ci, którzy wchodzą w interakcję z fałszywą stroną internetową i przesyłają zwrot odzyskiwania, nieświadomie przekazują informacje oszustom, którzy mogą następnie ukraść ich aktywa finansowe.

Co gorsza, skradzione środki są prawie niemożliwe do odzyskania. Jeśli jesteś użytkownikiem MetaMask, który niedawno otrzymał podobny e-mail, odrzuć go i natychmiast zgłoś.

Nigdy nie udostępniaj danych uwierzytelniających ani innych poufnych informacji za pośrednictwem łączy otrzymanych w niechcianych wiadomościach e-mail, jeśli nie masz 100% pewności, że pochodzą one od oficjalnej organizacji.

Jak zapewnić bezpieczeństwo portfela kryptowalut i informacji?

Oszustwa kryptograficzne są wszędzie. Oszuści mogą kontaktować się z Tobą w mediach społecznościowych za pośrednictwem fałszywych reklam inwestycyjnych, wiadomości błyskawicznych, wiadomości phishingowych, a nawet portali randkowych. Oto nasze wskazówki, które pomogą Ci chronić swoje cyfrowe waluty i dane osobowe online:

  • Bądź podejrzliwy wobec wszystkich niechcianych wiadomości – czy to e-mail, bezpośrednia wiadomość na WhatsApp, czy powiadomienie o zabezpieczeniach od dostawcy portfela kryptowalut
  • Nigdy nie ufaj postom w mediach społecznościowych, które obiecują podwoić twoje pieniądze, nawet jeśli wydają się być powiązane z głośnym kontem użytkownika lub znaną osobą
  • Używaj silnych, unikalnych haseł dla każdego konta internetowego i włączaj uwierzytelnianie wieloskładnikowe tam, gdzie to możliwe
  • Korzystaj z rozwiązania zabezpieczającego, aby odpierać złośliwe ataki i blokować phishing i fałszywe łącza

Czy chcesz wiedzieć, co Internet wie o Tobie, aby odzyskać kontrolę nad swoją cyfrową prywatnością? Sprawdź usługę ochrony tożsamości cyfrowej Bitdefender, aby dowiedzieć się, w jakim stopniu dane osobowe są narażone na naruszenia i wycieki danych. Możesz być na bieżąco z zagrożeniami prywatności i otrzymywać powiadomienia w czasie rzeczywistym o naruszeniach danych, aby zapobiec atakom przejęcia konta i potencjalnym szkodom finansowym.

Możesz także nadać priorytet swojemu bezpieczeństwu cyfrowemu, wybierając nasze kompleksowe rozwiązanie w zakresie bezpieczeństwa i prywatności 3 w 1, aby chronić wszystkie urządzenia gospodarstwa domowego przed złośliwą i oszukańczą aktywnością, bez względu na to, dokąd zaprowadzi Cię przeglądanie.

Dzięki Bitdefender Premium Security otrzymujesz wielokrotnie nagradzaną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem i korzystasz z zaawansowanych systemów filtrowania chroniących przed oszustwami i wyłudzaniem informacji, które ostrzegają Cię za każdym razem, gdy odwiedzasz stronę internetową, która może próbować Cię oszukać.

Dostajesz również potężną sieć VPN z nieograniczonym ruchem na komputer, smartfon i tablet, a także poręczny menedżer haseł, który pomaga przechowywać hasła do poufnych danych.

Popraw bezpieczeństwo

Bitdefender Premium

Współpraca z Marken