Były amerykański żołnierz piechoty morskiej przyznał się do cyberprześladowania wielu młodych kobiet w Kalifornii w zawiłej kampanii seksualnej.

Kobieta

Według dokumentów sądowych mieszkaniec Kalifornii Johao Miguel Chavarri, znany również jako Michael Frito, rzekomo prześladował i wysyłał anonimowe groźby do wielu ofiar w latach 2019-2021.

Ogólny zarys historii

Często używając nazwy „Frito”, 25-latek kontaktował się z ofiarami na Instagramie, Snapchacie i Twitterze, komplementując ich wygląd i zdjęcia. Kiedy już zwrócił na siebie uwagę ofiary, wypłacił jej pieniądze, aby wysłać mu zdjęcia lub filmy.

„Niektóre ofiary początkowo zgodziły się na prośby Chavarriego i wysłały mu nagie, erotyczne lub kompromitujące zdjęcia” – wynika z komunikatu prasowego wydanego przez Departament Sprawiedliwości USA.

Groźby przy odmówieniu

„Kiedy ofiary albo odmówiły wstępnej prośby Chavarriego o zdjęcia, odmówiły wysłania mu dodatkowych zdjęć lub filmów, albo w inny sposób odmówiły dalszego komunikowania się z nim online, Chavarri zaczął nękać, grozić i wyłudzać ofiary za pomocą wielu kont internetowych” – Departament Sprawiedliwości raporty.

Chavarri groził opublikowaniem zdjęć i filmów seksualnych ofiar w Internecie lub na znanych portalach pornograficznych oraz dystrybucją zdjęć lub filmów wśród chłopaków, przyjaciół, rodzin lub pracodawców. Podjął nawet badania w celu zidentyfikowania potencjalnych odbiorców z imienia i nazwiska.

„Chavarri groził swoim ofiarom, ich przyjaciołom i rodzinie, że zrujnuje im życie” — zauważa Departament Sprawiedliwości.

Były żołnierz piechoty morskiej przyznał się do trzech zarzutów cyberstalkingu i ma zostać skazany na 15 września. Jeśli zostanie uznany za winnego, grozi mu do pięciu lat więzienia za każdy zarzut.

Ochroń swoją rodzinę

Bitdefender Total Security

Marken – wycena pakietu