Niezależne laboratorium testujące bezpieczeństwo AV-Comparatives opublikowało rezultaty tegorocznych testów antyphishingowych. Spośród dwunastu zgłoszonych firm siedem uzyskało certyfikat, m.in. Bitdefender (zwycięzca ex aequo), który odznaczył się najwyższą skutecznością w wykrywaniu i blokowaniu prób phishingu.

fragment tekstu oryginalnego o teście

AV-Comparatives mówi: „sprawdzam”

Phishing to metoda stosowana m.in. do kradzieży poufnych danych logowania. Hakerzy tworzą fałszywe wersje legalnych witryn (np. bankowości internetowej), a później zachęcają użytkownika w sfałszowanych wiadomościach e-mail do kliknięcia w załączony link i zalogowania się – rzekomo do prawdziwego portalu.

Wiele rozwiązań antywirusowych i zabezpieczających Internet oferuje ochronę przed phishingiem. W sytuacjach gdy użytkownik niechcący kliknie w łącze phishingowe, antywirus powinien zablokować stronę i wyświetlić stosowne ostrzeżenie. Czy rzeczywiście tak się dzieje? AV-Comparatives mówi „sprawdzam”!

Bitdefender Internet Security zajmuje pierwsze miejsce 

AV-Comparatives przetestował oprogramowania dwunastu dostawców, poddając je próbie ponad 250 adresów URL wyłudzających informacje od internautów.

Aby uzyskać certyfikat, produkt musiał skutecznie wykryć i zablokować przynajmniej 85% prób phishingu. Przeprowadzony został dodatkowo test fałszywych alarmów polegający na kontakcie sprawdzanych programów z legalnymi witrynami, których nie mogły uznać za zagrożenie.

Bitdefender Internet Security nie tylko nie zablokował żadnej z prawdziwych stron internetowych, ale również zdobył spektakularny wynik w wykrywaniu phishingu – aż 96% – zajmując pierwsze miejsce ex aequo z rozwiązaniem innej marki.

Bitdefender zwycięża w teście antyphishingowym AV-Comparatives

Bezapelacyjne zwycięstwo Bitdefendera w teście antyphishingowym jest jednym z licznych sukcesów tej firmy na przestrzeni ostatnich lat.

Kolejny certyfikat od AV-Comparatives, dołączając do poprzednich wyróżnień uzyskanych przez Bitdefendera, świadczy niezbicie o tym, iż rozwiązania antywirusowe tego producenta górują pod względem skuteczności i jakości nad konkurencją.