GravityZone – antywirusowa sztuczna inteligencja

new-gravityzone-from1_big
18
Mar
2015

no comment adminci

Wiosną, na polskim rynku pojawi się najnowsza wersja rozwiązania bezpieczeństwa Bitdefender GravityZone. Aktualizacja wprowadza nowe funkcje mające na celu zwiększenie elastyczności, pozwalając klientowi na wybór z czterech kategorii – Bezpieczeństwo Punktów Końcowych, Bezpieczeństwo Środowisk Wirtualnych, Bezpieczeństwo Exchange i Bezpieczeństwo Urządzeń Mobilnych. Jednak podstawową cechą pozostanie łatwo dostępna, lokalnie zarządzana konsola.

            GravityZone od Bitdefendera jest wysoko rozwiniętym rozwiązaniem bezpieczeństwa dedykowanym dla średnich i dużych przedsiębiorstw.

 Działanie systemu GravityZone oparte jest na autorskim, neuronowym systemie ochrony sieci komputerowej (tzw. BRAIN – Bitdefender Reflective Artificial Intelligent Networks), który można nazwać sztuczną inteligencją na miarę naszych czasów. Zaprojektowany w ten sposób system zmniejsza ryzyko zagrożenia na każdym punkcie końcowym objętym ochroną, niezależnie od jego położenia geograficznego.

            GravityZone świetnie sprawdza się przy szybkim wdrażaniu i może być uruchomiony w zaledwie kilka minut, dzięki modułowi automatycznej samo-konfiguracji, wspierając również wydajność fizycznych systemów podczas ich skanowania.

            Producent w najnowszej wersji produktu zobowiązuje się do wprowadzenia zmian technologicznych posuniętych o krok dalej niż zwykle poprzez wdrożenie elementów zaprojektowanych specjalnie do zabezpieczania wirtualnych desktopów oraz utrzymanie serwerów e-mail bazujących na Microsoft Exchange.

            Co więcej, firma wdraża moduł sterowania urządzeniami peryferyjnymi, który pomaga administratorowi w rozwiązaniu problemów z politykami bezpieczeństwa dla urządzeń podłączonych do komputera. Mechanizmy te polegają na stworzeniu wykazu zatwierdzonych urządzeń USB, które mogą wchodzić w interakcje z urządzeniem. Wszystkie poza uzgodnionym zestawem nie zostaną połączone.

            Bitdefender, pokaże nam swoje główne zalety przede wszystkim podczas procesów skanowania maszyn fizycznych. Proces ten nie przebiega w całości na skanowanym urządzaniu, lecz jest przeniesiony na inny dedykowany ośrodek. W ten sposób skutecznie minimalizuje obciążenie skanowanej maszyny.

            Ponadto produkt integruje nowe VDI (Virtual Desktop Infrastructure) i posiada komponenty przeznaczone do walki z zagrożeniami specyficznymi dla pulpitów w centrach danych.

            Jak twierdzi Szef Strategii Bezpieczeństwa Bitdefendera Catalin Cosoi: „Nowa generacja GravityZone łączy starannie zaplanowany szereg nowych technologii wyznaczających nowe kierunki w dziedzinie bezpieczeństwa wraz z opracowanymi z naszymi klientami ulepszeniami, które są ukłonem w ich kierunku. Oferowany produkt z dokładnością trafia w potrzeby firm bazujących na własnych środowiskach wirtualnych, spełnia ich bardzo rygorystyczne normy i wysokie wymogi w temacie wydajności. Testy beta okazują się odgrywać istotną część całego procesu, a producent oferuje swoją wdzięczność wszystkim, którzy wykazują pomoc przy jej testowaniu.”

            Ceny GravityZone, są uzależnione od ilości i rodzaju zainstalowanych modułów, liczby punktów końcowych, które powinny być chronione oraz typów skanerów.

            Bitdefender otrzymał nagrodę AV-Test „Najlepsza Wydajność 2014” osiągając najlepszy ogólny wynik dla ochrony, wydajności i funkcjonalności dla użytkowników korporacyjnych w 2014 roku.

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysłania newsletter\'a i otrzymywania informacji o nowościach, produktach i ofertach firmy "MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE" Marek Markowski z siedzibą przy ul. Jana Hieronima Derdowskiego 7, 81-369 Gdynia przez Marken Systemy Antywirusowe z siedzibą w Gdyni, przy ul Jana Hieronima Derdowskiego 7 zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000). Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych oraz ich poprawiania i usunięcia.

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi informacji handlowych drogą elektroniczną przez "MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE" Marek Markowski z siedzibą przy ul. Jana Hieronima Derdowskiego 7, 81-369 Gdynia. zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000)