Tryb prywatny w przeglądarce oferuje ochronę?

private-browsing1_big
29
Kwi
2015

no comment adminci

         Jak pokazują najnowsze badania przeprowadzone wśród użytkowników oprogramowania Bitdefender popularność bankowości i zakupów internetowych sprawia, że niektórzy z użytkowników Internetu za wszelką cenę próbują uchronić swoje prywatne dane, takie jak numery kart i piny przed przechwyceniem przez cyberprzestępców. Często używając narzędzi, które nie do końca służą do zabezpieczania np. przelewów.

            Często używają także trybu prywatnego, anonimowego lub incognito, które są trybami przeglądania stron internetowych trzech współcześnie najpopularniejszych przeglądarek. Tryb ten nie pozwala na rozruch niektórych ze standardowych funkcji przeglądarki, takich jak śledzenia i zapamiętywania przeglądanych zawartości oraz przechowywania danych przeglądania.

 

Przeglądanie prywatne zapewnia:

•        Kompletne lub częściowe zablokowanie zapisywania historii przeglądania i pobierania oraz autouzupełniania formularzy.

•        Podaje wyniki wyszukiwania bez podpowiadania wcześniej wyszukiwane treści, odwiedzanych stron i portali społecznościowych.

•        Zabezpiecza przed nieumyślnym zapisaniem hasła dostępu do kont zawierających wrażliwe dane (np. w banku).

•        Logowanie do wielu kont jednocześnie. (Każda karta jest nową przeglądarką)

 

 

            Wielu użytkowników przekonanych jest, że używaniem trybu prywatnego zapewni sobie lepszy poziom ochrony w momencie, gdy będą dokonywali za jego pomocą zakupów w Internecie lub będą korzystać z bankowości internetowej. O ile nie zapamiętywanie haseł i zablokowanie autouzupełniania formularzy w przeglądarce naprawdę może przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa naszych prywatnych danych, o tyle tryb ten nie jest w stanie zapewnić nam anonimowości w Internecie, ani uchronić przed wirusami i keyloggeram oraz innymi zagrożeniami, które mogą się zainstalować na naszym komputerze.

            Warto jednak używać narzędzi do tego dedykowanych – np. oprogramowanie Bitdefender oferuje opcję „pancernej” przeglądarki Bitdefender Safepay, wykorzystuje technologię chmury, aby na bieżąco zatrzymywać próby oszustw, phishingu i wirusy. Monitoruje również transakcje online 24/7 w celu bezpiecznego i niezawodnego serfowania po Internecie. Pozwala także na zapamiętywanie haseł, które są jednocześnie szyfrowane.

            Wnioski są jasne, używając trybu prywatnego do przeglądania stron, których nie chcemy zapisywać w historii przeglądania, pobierać jej ciasteczek lub autouzupełniać formularzy nie uchronimy swojego komputera przed atakami.

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysłania newsletter\'a i otrzymywania informacji o nowościach, produktach i ofertach firmy "MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE" Marek Markowski z siedzibą przy ul. Jana Hieronima Derdowskiego 7, 81-369 Gdynia przez Marken Systemy Antywirusowe z siedzibą w Gdyni, przy ul Jana Hieronima Derdowskiego 7 zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000). Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych oraz ich poprawiania i usunięcia.

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi informacji handlowych drogą elektroniczną przez "MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE" Marek Markowski z siedzibą przy ul. Jana Hieronima Derdowskiego 7, 81-369 Gdynia. zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000)