Nowy GravityZone – chroń firmę przed wyciekiem danych

bitdefender1_big
14
Maj
2015

no comment adminci

Przedsiębiorcy z troski o swoją firmę starają się wybrać najlepsze rozwiązanie antywirusowe, które nie tylko chroniłoby przed atakami np. poprzez pocztę e-mail, czy złośliwe oprogramowanie, ale również przed wyciekiem ważnych i wrażliwych danych biznesowych.

            Producent oprogramowania antywirusowego Bitdefender, tworząc nową generację programu Bitdefender GravityZone, pamiętał także o tym. W najnowszej wersji oprogramowania będzie można znaleźć funkcję kontroli urządzeń i portów. Dzięki automatycznemu skanowaniu portów USB oraz podłączonych urządzeń i dysków, przedsiębiorca minimalizuje ryzyko infekcji i kopiowania danych firmowych na nieautoryzowane dyski zewnętrzne (np. prywatne pendrive).

            Kontrola urządzeń w bardzo łatwy sposób pozwala administratorowi na kontrolę podłączanych urządzeń przenośnych do sieci firmowej.  Istnieje również możliwość ustalenia ścisłej listy urządzeń, które będą mogły zostać podłączone do komputerów, aby całkowicie wykluczyć ryzyko infekcji. Jednocześnie pozwala to na wyeliminowanie przenoszonych na takich nośnikach złośliwych aplikacji, wirusów i innych, które mogłyby spowodować nie tylko wyciek danych, ale także infekcję firmowych komputerów.

            Bitdefender będzie blokował nie tylko podłączane do portów USB dyski zewnętrzne, ale także porty (COM & LPT) i inne (więcej informacji wkrótce).

            Działanie systemu GravityZone jest oparte na autorskim, neuronowym systemie ochrony sieci komputerowej (tzw. BRAIN – Bitdefender Reflective Artificial Intelligent Networks). Zaprojektowany w ten sposób system zmniejsza ryzyko zagrożenia na każdym punkcie końcowym objętym ochroną, niezależnie od jego położenia geograficznego.

             GravityZone świetnie sprawdza się przy szybkim wdrażaniu i może być uruchomiony w zaledwie kilka minut, dzięki modułowi automatycznej samo-konfiguracji. Producent w najnowszej wersji produktu wdroży również ochronę dla serwerów poczty bazujących na Microsoft Exchange.

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysłania newsletter\'a i otrzymywania informacji o nowościach, produktach i ofertach firmy "MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE" Marek Markowski z siedzibą przy ul. Jana Hieronima Derdowskiego 7, 81-369 Gdynia przez Marken Systemy Antywirusowe z siedzibą w Gdyni, przy ul Jana Hieronima Derdowskiego 7 zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000). Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych oraz ich poprawiania i usunięcia.

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi informacji handlowych drogą elektroniczną przez "MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE" Marek Markowski z siedzibą przy ul. Jana Hieronima Derdowskiego 7, 81-369 Gdynia. zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000)