Wieloplatformowe, najnowsze rozwiązania antywirusowe

new-gravityzone-from3_big
18
Maj
2015

no comment adminci

Rozwój technologiczny firm, szczególnie tych dużych o złożonej sieci informatycznej, wymaga od producentów software nowoczesnego podejścia do tworzonego oprogramowania, szczególnie antywirusowego. W firmach oprócz tradycyjnych stacji roboczych często używane są serwery, urządzenia mobilne (tablety / smartfony) oraz coraz częściej spotykana wirtualizacja (oddziela system operacyjny kliencki od sprzętu fizycznego i umożliwia uruchomienia maszyn wirtualnych na jednym komputerze PC obok klienckiego systemu operacyjnego hosta).

            Jednym z pierwszych programów antywirusowych nowej generacji, która chroni wszystkie urządzenia i systemy w firmie, jest Bitdefender GravityZone. Od podstaw został zbudowany z myślą o ochronie wirtualizacji i centralnym zarządzaniu z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Zabezpiecza wszystkie możliwe punkty sieci: stacje robocze, urządzenia mobilne, maszyny wirtualne i serwery pocztowe Exchange.

            Firmy mogą korzystać z konsoli zarządzającej poprzez www (Cloud – konsola znajduje się na serwerze producenta) lub znajdującej się w firmie (On-Premise). W przypadku konsoli instalowanej w firmie wdrożenie i skonfigurowanie ochrony zajmuje mniej niż 2 godziny.

            W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, Bitdefender GravityZone łączy w jednej platformie ochronę dla wszystkich punktów końcowych jednocześnie zmniejszając koszt wdrożenia oprogramowania. Jednocześnie łączy w sobie wiele warstw zabezpieczeń: antywirus i antymalware, ochronę przed atakami 0-day, kontrolę aplikacji i kontrolę treści z antyphishingiem oraz antyspam dla serwerów poczty Exchange.

Premiera nowej generacji oprogramowania Bitdefender GravityZone przewidywana jest na koniec maja.

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysłania newsletter\'a i otrzymywania informacji o nowościach, produktach i ofertach firmy "MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE" Marek Markowski z siedzibą przy ul. Jana Hieronima Derdowskiego 7, 81-369 Gdynia przez Marken Systemy Antywirusowe z siedzibą w Gdyni, przy ul Jana Hieronima Derdowskiego 7 zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000). Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych oraz ich poprawiania i usunięcia.

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi informacji handlowych drogą elektroniczną przez "MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE" Marek Markowski z siedzibą przy ul. Jana Hieronima Derdowskiego 7, 81-369 Gdynia. zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000)