Bitdefender wygrywa w teście aplikacji ochronnych Android

android-certyfikat1_big
12
Sie
2015

no comment adminci

Niezależne laboratorium AV-TEST przeprowadziło test 25 aplikacji ochronnych przeznaczonych na system Android. Bitdefender Mobile Security, jako jedna z siedmiu aplikacji ukończyła test z najwyższym wynikiem punktowym.

                Według statystyk AV-TEST, ilość złośliwych aplikacji dla systemu Android systematycznie rośnie. Ostatnie badanie ujawniło, że było ich już 5,2 miliona (dane na czerwiec 2015 roku). Oznacza to, że nowa zainfekowana aplikacja na ten system pojawia się mniej więcej co pięć minut. Dlatego ważne jest, aby pamiętać również o ochronie swojego smartfona lub tabletu, szczególnie, gdy używamy go do zakupów online lub wykonywania płatności.

                Aplikacje były testowane nie tylko pod kątem skuteczności wykrywania zagrożeń, ale również spowalniania systemu oraz zużycia energii. Fałszywe alarmy były przeprowadzone na 9000 instalacji  z czego 6000 aplikacji pochodziło z Google Play, a kolejne 3000 z innych źródeł. Bitdefender Mobile Security zablokował wszystkie próbki, uzyskując tym samym jeden z najwyższych wyników. Programy miały za zadanie przeskanowanie urządzenia, zidentyfikowanie zagrożenia i jego usunięcie.

Oprócz maksymalnej noty w kategoriach ochrony i funkcjonalności aplikacja Bitdefender Mobile Security otrzymała punkty za dodatkowe funkcjonalności, takie jak ochrona antykradzieżowa, ochrona rodzicielska i inne.

2 Źródło: AV-TEST

Łącznym wynikiem aplikacji Bitdefender Mobile Security jest (szczęśliwe) trzynaście punktów. Jednocześnie laboratorium AV-TEST przyznało certyfikat jakości, który otrzymują najlepsze aplikacje i programy ochronne.

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysłania newsletter\'a i otrzymywania informacji o nowościach, produktach i ofertach firmy "MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE" Marek Markowski z siedzibą przy ul. Jana Hieronima Derdowskiego 7, 81-369 Gdynia przez Marken Systemy Antywirusowe z siedzibą w Gdyni, przy ul Jana Hieronima Derdowskiego 7 zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000). Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych oraz ich poprawiania i usunięcia.

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi informacji handlowych drogą elektroniczną przez "MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE" Marek Markowski z siedzibą przy ul. Jana Hieronima Derdowskiego 7, 81-369 Gdynia. zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000)