Młodzi dbają o prywatność i bezpieczeństwo w sieci

refuel-agency1_big
28
Sie
2015

no comment adminci

Badania przeprowadzone niedawno przez Refuel Agency, która zajmuje się dopasowywaniem marek do odpowiednich grup docelowych, wskazują, że młodzi użytkownicy internetu dbają o swoje bezpieczeństwo w Internecie nieczęsto bardziej niż ich rodzice.

Bezpieczeństwo i prywatność podczas przeglądania stron internetowych są ważniejsze od prędkości ładowania strony, możliwości dostosowania jej wyświetlania lub integracji z mediami społecznościowymi.

Generacja Y to pokolenie urodzone między 1984 a nawet 1997 rokiem, w odróżnieniu od poprzedniej generacji nazywanej generacją X, swobodnie używają nowinek technologicznych i aktywnie wykorzystują je w życiu codziennym.

Około 70% respondentów twierdzi, że bezpieczeństwo w przeglądarce jest bardzo ważne. A 68% dba o prywatność.  Na trzecim i czwartym miejscu uplasowała się szybkość ładowania stron i przyjazne dla użytkownika funkcje. Możliwość dostosowania i integracja z mediami społecznościowymi jest istotna odpowiednio dla 37% i 21% ankietowanych.

W lipcu 2015 roku 63,3% internautów używało do przeglądania Google Chrome, 21,6% wykorzystuje Mozillę Firefox, a 6,5% Internet Explorer. Safari i Opera są na kolejnych miejscach, w zależności od statystyk oraz trendów. Google Chrome stale zwiększa swój udział w rynku poprzez pozyskiwanie użytkowników od Firefox i IE, obie te przeglądarki w tym roku zanotowały najmniejszą w historii ilość użytkowników.

Pokolenie millenium (jak niekiedy mówi się o pokoleniu Y) przeciętnie spędza 17 godzin na dobę używając najnowszych technologii. Telefony komórkowe/smartfony, jak pokazują badania, są używane przez nie średnio 6 godzin dziennie, tablety przez godzinę, komputer i telewizor przez trzy godziny, a gry wideo tylko przez dwie godziny.

Badanie zostało przeprowadzone na 684 przedstawicielach pokolenia Y w wieku od 16 do 19 lat w czerwcu 2015 r.

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysłania newsletter\'a i otrzymywania informacji o nowościach, produktach i ofertach firmy "MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE" Marek Markowski z siedzibą przy ul. Jana Hieronima Derdowskiego 7, 81-369 Gdynia przez Marken Systemy Antywirusowe z siedzibą w Gdyni, przy ul Jana Hieronima Derdowskiego 7 zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000). Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych oraz ich poprawiania i usunięcia.

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi informacji handlowych drogą elektroniczną przez "MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE" Marek Markowski z siedzibą przy ul. Jana Hieronima Derdowskiego 7, 81-369 Gdynia. zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000)