Narodowa Agencja Kryminalna Wielkiej Brytanii celem ataku

lizard-squad1_big
03
Wrz
2015

no comment adminci

Masywny atak DDoS przeprowadzony przez grupę hakerów Lizard Squad, wpłynął na codzienną pracę portalu brytyjskiej Narodowej Agencji Kryminalnej.

                Hakerzy napisali na Twitterze wiadomość „Stressed out” („Zestresowany”) i dołączyli link URL do strony internetowej agencji.  Atak został najprawdopodobniej wywołany aresztowaniem dzień wcześniej sześciu nastolatków, oskarżonych o użycie ataku DoS do wykonania podobnych napadów na różne strony internetowe. W operacji pod kryptonimem Vivarium, nastolatkowie zostali oskarżeni o użycie narzędzia Lizard Stresser – opracowanego przez zespół Lizard, które bombarduje strony internetowe nieprawdziwym ruchem.

                Oficjalne oświadczenie Narodowej Agencji Kryminalnej odrzuca ten incydent, jako mający znaczący wpływ na infrastrukturę bezpieczeństwa, klasyfikując je, jako „tymczasowe niedogodności dla użytkowników naszej strony internetowej”.

                „DDoS to <<tępa>> forma ataku, która bazuje na ilości, a nie umiejętnościach. Nie jest to brak zabezpieczeń, ani nie wpływa to na naszą zdolność operacyjną” mówi oświadczenie Narodowej Agencji Kryminalnej. „W najgorszym wypadku jest to tymczasowa niedogodność dla użytkowników naszej strony internetowej. Mamy obowiązek zapewnić utrzymanie naszej witrynie, szczególnie w obliczu zagrożenia, które można skalować w nieskończoność. W tej chwili nasze środki pozwalają na ponowne uruchomienie strony w ciągu 30 minut, choć czasem może to potrwać dłużej. Uważamy, że w tej chwili jest to wystarczające.”.

 

                Zespół hakerow Lizard Squad przyznał się również do zakłócenia usług online Microsoft Xbox i Sony PlayStation w czasie Bożego Narodzenia w roku 2014. Po tym ostatnim ataku na Narodową Agencję Kryminalną, potwierdzili, że „Ponownie rozpoczną działalność”, co prawdopodobnie oznacza, że wkrótce będą zakłócać inne usługi sieciowe.

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysłania newsletter\'a i otrzymywania informacji o nowościach, produktach i ofertach firmy "MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE" Marek Markowski z siedzibą przy ul. Jana Hieronima Derdowskiego 7, 81-369 Gdynia przez Marken Systemy Antywirusowe z siedzibą w Gdyni, przy ul Jana Hieronima Derdowskiego 7 zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000). Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych oraz ich poprawiania i usunięcia.

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi informacji handlowych drogą elektroniczną przez "MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE" Marek Markowski z siedzibą przy ul. Jana Hieronima Derdowskiego 7, 81-369 Gdynia. zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000)