Jeden na sześciu Amerykanów zapisuje swój PIN na kartce.

file-151_big
22
Paź
2015

no comment adminci

  Według badań przeprowadzonych przez ProtectMyID (firmy dostarczające kompleksowe usługi wykrywania kradzieży i ochrony przed oszustwami) około 15% amerykańskich konsumentów ciągle zapisuje swoje hasła i kody PIN na kartce w portfelu, w telefonie lub komputerze.

                Prawie polowa respondentów podejmuje kolejne kroki bezpieczeństwa, aby zapobiec kradzieży tożsamości, ale badania pokazują, że często są to najprostsze czynności zmierzające do zwiększenia ich bezpieczeństwa.

Ponad 50% nie sprawdza ikony kłódki, która oznacza, ze strona jest bezpieczna i wykorzystuje połączenie HTTPS. Ta sama grupa nie zabezpiecza hasłem swoich smartfonów. Około 55% ankietowanych nie zamyka przeglądarki internetowej po zakończeniu korzystania z konta bankowego online, aby zapobiec atakom.

                Prawie 70% respondentów stwierdziło, ze martwi się o bezpieczeństwo swoich kont online podczas korzystania z publicznej sieci WiFi. Trzy czwarte ankietowanych obawia się kradzieży tożsamości przy używaniu witryn bankowych, a dwie trzecie obawia się tego także przy zakupach online.

                Ich obawy potwierdzają specjaliści bezpieczeństwa, którzy szacują, że w ciągu 12 miesięcy naruszenia płatności mobilnych się zwiększą.  Według ankiety tylko 23% specjalistów bezpieczeństwa uważa, że płatności mobilne skutecznie chronią dane osobowe.

                Prawie połowa (47%) twierdzi, że płatności mobilne są bezpieczne, a 89% uważa, że gotówka to najbezpieczniejsza metoda płatności, ale tylko 9% woli jej używać. Według ankietowanych najbardziej skutecznym sposobem, by zabezpieczyć płatności mobilnych jest użycie dwuskładnikowego uwierzytelniania (66%), a następnie krótkoterminowy kod uwierzytelniający (18%).

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysłania newsletter\'a i otrzymywania informacji o nowościach, produktach i ofertach firmy "MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE" Marek Markowski z siedzibą przy ul. Jana Hieronima Derdowskiego 7, 81-369 Gdynia przez Marken Systemy Antywirusowe z siedzibą w Gdyni, przy ul Jana Hieronima Derdowskiego 7 zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000). Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych oraz ich poprawiania i usunięcia.

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi informacji handlowych drogą elektroniczną przez "MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE" Marek Markowski z siedzibą przy ul. Jana Hieronima Derdowskiego 7, 81-369 Gdynia. zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000)