Firma Bitdefender stworzyla szczepionkę na ransomware!

file-184_big
27
Lis
2015

no comment adminci

Specjaliści firmy Bitdefender stworzyli szczepionkę na ransomware Cryptowall 4.0

         Pojawienie się w 2014 roku ransomware było punktem zwrotnym dla środowiska cyberprzestępczości. Złośliwe oprogramowanie szyfrujące dane stanowi jedno z najbardziej niebezpiecznych zagrożeń dla użytkowników domowych, jak i dla przedsiębiorstw.

Autorzy ransomware zdołali już wyłudzić ponad 30 mln dolarów tylko w samej kampanii Cryptolocker (odmiany ransomware o tej nazwie). Oni również niszczą pliki użytkownika, takie jak bazy danych, kopie zapasowe kodów źródłowych, dokumentów i arkuszy kalkulacyjnych (łącznie nawet 70 rodzajów plików), które mogą być bezcennymi aktywami dla firm. Cryptolocker i jego mechanizm publiczno-prywatnego klucza szyfrowania stał się ogromnym sukcesem finansowym dla jego twórców. Duży dochód z jego używania skłonił innych cyberprzestępców do naśladowania i rozwijania tego ransomware pod względem algorytmu szyfrowania i rozpowszechniania. Najgroźniejszymi odmianami ransomware jest Cryptowall, Citroni i TorLocker. Użytkownicy Android również są masowo atakowani przez ten typ złośliwego oprogramowania.

1 Najpopularniejsze zagrożenia ransomware

Ransomware rozprzestrzenia się za pomocą technik, które nie wymagają interakcji użytkownika, takich jak wykorzystanie błędów w nieaktualnych wtyczkach przeglądarki. Ransomware jest jednym z najbardziej wymagających rodzajów zagrożeń dla firm dostarczającym oprogramowanie antywirusowe, które tworzą coraz bardziej agresywne metody heurystyczne, aby zapewnić użytkownikom pełne zabezpieczenie danych.

Firma Bitdefender opracowała szczepionkę, która pozwala użytkownikom uodpornić ich komputery i zablokować próby szyfrowania plików, nawet, jeśli już są zarażone CryptoWall’em – jednym z najpotężniejszych klonów złośliwego oprogramowania o nazwie Cryptolocker. Jak zwykle doradzamy użytkownikom, by dodatkowo uruchomili oprogramowanie Internet Security, które chroni również przed innymi zagrożeniami. CryptoWall Immunizer działa tylko w systemach, które mogą zostać zarażone najnowszą odmianą 4.0. Podczas, gdy dokonujemy wszystkich starań, aby CryptoWall został jak najszybciej zneutralizowany na wszystkich urządzeniach zalecamy, by na bieżąco aktualizować oprogramowanie antywirusowe i używać narzędzia CryptoWall Immunizer, jako dodatkowej warstwy ochrony.

Oprogramowanie można pobrać ze strony: https://bitdefender.pl/cryptowall-immunizer

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysłania newsletter\'a i otrzymywania informacji o nowościach, produktach i ofertach firmy "MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE" Marek Markowski z siedzibą przy ul. Jana Hieronima Derdowskiego 7, 81-369 Gdynia przez Marken Systemy Antywirusowe z siedzibą w Gdyni, przy ul Jana Hieronima Derdowskiego 7 zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000). Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych oraz ich poprawiania i usunięcia.

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi informacji handlowych drogą elektroniczną przez "MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE" Marek Markowski z siedzibą przy ul. Jana Hieronima Derdowskiego 7, 81-369 Gdynia. zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000)