Bezpieczeństwo głównym problemem w komunikatorach

file-186_big
25
Gru
2015

no comment adminci

Bezpieczeństwo i interoperacyjność są postrzegane, jako główne problemy w komunikatorach

Wg badań, przeprowadzone przez firmę tyntec (globalnego operatora komórkowego) około 15% użytkowników z USA i 40% z Chin twierdzi, ze istotną wadą w aplikacjach przesyłających jest brak bezpieczeństwa.

Najczęstsze skargi użytkowników WeChat (najbardziej popularnego w Chinach) i Facebook Messenger (najbardziej popularnego w USA) dotyczą braku bezpieczeństwa i interoperacyjności, czy umiejętności porozumiewania się z osobami, które nie korzystają z tej samej aplikacji. Zwłaszcza, że zakupy w aplikacjach rosną – 95% respondentów z Chin i 64% amerykańskich respondentów kupuje produkty lub usługi za pomocą komunikatora lub głównej aplikacji portalu społecznościowego.

Facebook testuje opcje zakupu poprzez swoją główną aplikację, gdzie niedawno pojawił się przycisk „Buy”. Spekuluje się również, że w przyszłości Facebook rozbuduje funkcję pozwalając użytkownikom na śledzenie statusu zamówienia i bezpośredni kontakt ze sprzedającym.

Pomimo wzrostu zakupów przez aplikację mobilne, największe wyzwanie stawiane przed nimi, oprócz sprawnego przesyłania wiadomości, to silne uwierzytelnianie w przypadku wykonywania zakupów i zapobieganie oszustwom.  36% użytkowników ze Stanów Zjednoczonych stwierdziło, że w celu ochrony swojej tożsamości i weryfikacji zakupów w aplikacji wystarczy użyć haseł (w Chinach 45%), a tylko 11% używa kodów jednorazowych, wysłanych za pośrednictwem SMS (w Chinach 30%). W obu krajach hasła jednorazowe są najczęściej stosowanym sposobem weryfikacji zaraz po hasłach.

„Firmy tworzące aplikacje muszą rozwiać obawy użytkowników i rozważyć ich skargi na zabezpieczenia i interoperacyjność, jeśli chcą przejść do kolejnego etapu rozwoju” mówiThorsten Trapp, CTO firmy tyntec. „Zwłaszcza niektóre bariery regulacyjne ograniczają ich możliwości, a także znalezienie odpowiednich rozwiązań technologicznych i partnerów, którzy mogą wspólnie dostarczyć uniwersalny zasięg i silne zabezpieczenia. Poprzez integrację SMS i weryfikację telefoniczną (weryfikacja poprzez odcisk palca, kod, zdjęcie) aplikacje mogą być stosowane przez większą ilość użytkowników bez szkody dla ich bezpieczeństwa.”

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysłania newsletter\'a i otrzymywania informacji o nowościach, produktach i ofertach firmy "MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE" Marek Markowski z siedzibą przy ul. Jana Hieronima Derdowskiego 7, 81-369 Gdynia przez Marken Systemy Antywirusowe z siedzibą w Gdyni, przy ul Jana Hieronima Derdowskiego 7 zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000). Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych oraz ich poprawiania i usunięcia.

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi informacji handlowych drogą elektroniczną przez "MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE" Marek Markowski z siedzibą przy ul. Jana Hieronima Derdowskiego 7, 81-369 Gdynia. zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000)