Spamerzy zalewają skrzynki odbiorcze ofertami z Pokemon Go

pokemon-go1_big
05
Lip
2016

no comment adminci

Wszyscy odnoszą korzyści z szału jaki ogarnął ludzi po wejściu na rynek Pokemon GO. Wykorzystują to sprzedawcy w sklepach, restauracjach, na stronach internetowych a nawet kryminaliści, przyciągając swoje ofiary poprzez „lure’y” do podejrzanych miejsc, aby okraść graczy.

 

Oprócz tego spamerzy nie pozostają w tyle i rozsyłają dużo wiadomości komercyjnych z reklamami produktów i usług związanych z Pokemon Go, m.in.: PokeCoinsy (waluta w grze) ładowarki, powerbanki, telefony, akcje firmy i nowe gry mobilne.

Poniżej przykłady, które Bitdefender zdążył już zablokować przez  kilka ostatnich tygodni:

 

1.   Wiadomość oferująca produkty z pokemonami.

 

2. Spam, który sprytnie sugeruje, że powinieneś kupić kolejny powerbank.

 

3.  Oprócz tego powinieneś też kupić walutę z gry za blisko $500 dolarów.

 

4.  Albo udziały Nintendo, przecież możesz być częścią firmy która zarabia 1.6 miliona na dzień!

 

 

5. A może gra, która jest lepsza niż Pokemon Go?

 

Radzimy, aby być bardzo ostrożnym przy otwieraniu maili od nieznanych nadawców, nieważne jak zachęcająco mogą wyglądać. Mogą zainstalować Wam na komputerach Spyware lub inne złośliwe oprogramowanie lub pytać o Wasze informacje personalne. Podchodźcie sceptycznie do tego rodzaju wiadomości!

 

Źródło: https://www.hotforsecurity.com/blog/spammers-flood-inboxes-with-creative-pokemon-go-offers-16125.html

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysłania newsletter\'a i otrzymywania informacji o nowościach, produktach i ofertach firmy "MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE" Marek Markowski z siedzibą przy ul. Jana Hieronima Derdowskiego 7, 81-369 Gdynia przez Marken Systemy Antywirusowe z siedzibą w Gdyni, przy ul Jana Hieronima Derdowskiego 7 zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000). Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych oraz ich poprawiania i usunięcia.

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi informacji handlowych drogą elektroniczną przez "MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE" Marek Markowski z siedzibą przy ul. Jana Hieronima Derdowskiego 7, 81-369 Gdynia. zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000)