„Selfie Pay” nowa funkcja Mastercard ma wzmocnić bezpieczeństwo on-line.

selfie-pay2_big
11
Paź
2016

no comment adminci

Selfie Pay” nowa funkcja Mastercard ma wzmocnić bezpieczeństwo on-line.

W momencie kiedy rozwój oszustw przy użyciu kart kredytowych staje się coraz bardziej przebiegły i wyrafinowany, to przynajmniej jeden system bankowy wydający karty płatnicze poszukuje rozwiązań, aby uczynić bezpieczeństwo prostszym. Obecnie Mastercard nalega, aby zeskanować swoją twarz w celu zapłacenia rachunku. Można ucałować PINy oraz hasła
i pożegnać się z nimi, albowiem Mastercard wprowadził usługę “selfie pay”, aplikacja biometrycznego uwierzytelniania która pozwala zapłacić bazując na rozpoznawaniu twarzy.

Po serii udanych testów w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Holandii  aplikacja przejdzie dalsze próby w kolejnych 12 krajach Europy. Szef ds. Bezpieczeństwa i Ochrony w MasterCard Ajay Bhalla dodał: ,,Chcemy identyfikować ludzi po tym kim są, a nie co pamiętają”.  Organizacja Mastercard wierzy, że ten rewolucyjny pomysł przyśpieszy transakcje kupujących i wzmocni bezpieczeństwo ich płatności. Cały proces jest bardzo prosty. Samo zrobienie zdjęcia osobie robiącej zakupy nie jest wystarczające, wymagane bowiem jest zamruganie celem ostatecznej autoryzacji transakcji. Ma to zapobiec przed wykorzystaniem przez kogoś tylko samego zdjęcia zamiast prawdziwej twarzy.

Opierając swój prototyp na koncepcji, że trudno jest po prostu zapamiętywać płacącym miliony haseł Mastercard uważa, że to może okazać się bardzo pomocne, ale prawdopodobnie wciąż jeszcze musi pracować nad strategią zarządzania ryzykiem. Nie wolno zapominać, że wraz
z rozwojem technologii, innowacyjność w świecie przestępczym także czyni postępy.

W idealnych warunkach program umożliwiłby użytkownikom dokonywać tylu kolejnych płatności ile chcą jednak szanse na całkowite wyeliminowanie finansowych defraudacji są niskie. Aby rozszerzyć inicjatywę Mastercard będzie również eksperymentować z rozpoznawaniem głosu
i rytmu serca poprzez opaskę na nadgarstku aby potwierdzić płatności. Miejmy nadzieję, że też wypracują jakiś program zabezpieczający przed możliwymi próbami oszustwa.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Bitdefender jako źródła.

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysłania newsletter\'a i otrzymywania informacji o nowościach, produktach i ofertach firmy "MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE" Marek Markowski z siedzibą przy ul. Jana Hieronima Derdowskiego 7, 81-369 Gdynia przez Marken Systemy Antywirusowe z siedzibą w Gdyni, przy ul Jana Hieronima Derdowskiego 7 zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000). Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych oraz ich poprawiania i usunięcia.

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi informacji handlowych drogą elektroniczną przez "MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE" Marek Markowski z siedzibą przy ul. Jana Hieronima Derdowskiego 7, 81-369 Gdynia. zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000)