Rynek cyberbezpieczeństwa i stojące przed nim wyzwania – jak firmy zapewniające ochronę poradzą sobie z tym?

cyberbezpiecznesteob1_big
03
Lis
2016

no comment adminci

Rynek cyberbezpieczeństwa i stojące przed nim wyzwania – jak firmy zapewniające ochronę poradzą sobie z tym?

Pod względem przychodów rynek cyberbezpieczeństwa osiągnął w roku 2015 kwotę 22.1 miliarda dolarów. Firma Garner, badającą różne tendencje na rynku, wskazała iż w porównaniu z rokiem 2014 w dziedzinie cyberbezpieczeństwa nastąpił wzrost przychodów o 3,7%. Choć na ostateczne dane za 2016 rok musimy jeszcze poczekać, to już na tym etapie śmiało można przewidzieć, że zanotuje się kolejny wzrost zwłaszcza w świetle ostatnich ataków elektronicznych i świadomości globalnego bezpieczeństwa.

Upadki i wzloty na rynku bezpieczeństwa 

Jedno z największych niebezpieczeństw dla lokalnych firm i przedsiębiorstw, koncentruje się wokół zaawansowanych i stale utrzymujących się zagrożeń, w tym także typu ransomware, albowiem one wszystkie wpływają na usługi, dostępność danych, a nawet na krytyczne infrastruktury. Pomimo że takie “smaczki” nie są przecież czymś nowym,  to nadal aktywnie są one wykorzystywane i wpływają zarówno na fizyczne jak i wirtualne środowisko. Zaawansowane ataki APT (ang. Advanced Persistent Threats), które poważnie są w stanie wpłynąć na operacje usług bankowych, finansowych, ubezpieczeniowych, IT transportowych i telekomunikacyjnych, spowodowały, że rynek bezpieczeństwa zaczął aktywnie rozwijać nowe proaktywne mechanizmy ochronne, mające na celu zmniejszenie potencjalnych strat i szkód. Działania firm opartych na chmurze wspierające wirtualizację zwiększyły przejęcie, oferując nowe możliwości dla rynku bezpieczeństwa w zakresie poszerzenia ich zasięgu technologicznego i efektywności. Zmiana ta jest główną zaletą dla obydwu zainteresowanych – dla przedsiębiorstw i dostawców bezpieczeństwa, albowiem stwarza ona nowe możliwości biznesowe, nowe osiągnięcia technologiczne i większą elastyczność w zakresie implementacji nowego mechanizmu bezpieczeństwa wycelowanego w udaremnienie zagrożeń w obydwu środowiskach, fizycznym i wirtualnym.

Przedsiębiorcza gotowość

Przedsiębiorcza gotowość pod kątem walki ze zmieniającymi się zagrożeniami bez przerwy rośnie, odkąd firmy zaczęły inwestować w hybrydowe infrastruktury, stworzone aby zaoferować dostępność i wydajność. Jednakże, firmy zapewniające bezpieczeństwo muszą się także zaadaptować w zakresie zapewnienia ochrony dla hybrydowych infrastruktur, ponieważ nie tylko różnią się, ale zachowują i występują także zróżnicowane potrzeby pod względem ochrony. Przedsiębiorstwa muszą zacząć decydować się na centralne kontrole zarządzania zabezpieczeniami, które są w stanie zapewnić zarówno wgląd i bezpieczeństwo hybrydowym infrastrukturom, łącznie z integracją z technologiami hipernadzorcy.

 

Kamienie milowe

Jeden z kamieni milowych Bitdefendera obejmuje uruchomienie technologii introspekcji hipernadzorcy, opracowanej we współpracy z  firmą: Citrix, Intel i Linuxem. Dla marki Bitdefender to nie tylko wielkie osiągnięcie, to także przemysłowa premiera, albowiem jest to aktualnie jedyna technologia ochrony stworzona do pracy na poziomie hipernadzorcy. Bitdefender – jego technologia Introspekcji Hipernadzorcy była dziełem prosto z surowego stosu pamięci każdej wirtualnej maszyny, która upewnia się, że zagrożenia trybu użytkownika bądź trybu jądra nie zagraża systemowi operacyjnemu gościa. Identyfikuje on nieznane zagrożenia poprzez analizowanie techniki ataku używane przez wspomniane wyżej APT (ang. Advanced Persistent Threats), takie jak luki typu  zero-day (ang. Dzień-Zero), rootkity jądra, zaawansowane zagrożenia w rodzaju wtyczek (ang. plug-in) z zaatakowanych tzw. wirtualnych “endpointów” firmy. Nasz cel to zwalczanie złośliwych oprogramowań z którymi stykają się przedsiębiorstwa. Bitdefender uaktualnił też technologię Active Threat Control z  heurystykami specyficznymi dla ransomware, która wycelowana jest w wykrywanie zachowań charakterystycznych dla programów ransomware i powstrzymywanie ich zanim wyrządzą jakiekolwiek szkody.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Bitdefender jako źródła.

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysłania newsletter\'a i otrzymywania informacji o nowościach, produktach i ofertach firmy "MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE" Marek Markowski z siedzibą przy ul. Jana Hieronima Derdowskiego 7, 81-369 Gdynia przez Marken Systemy Antywirusowe z siedzibą w Gdyni, przy ul Jana Hieronima Derdowskiego 7 zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000). Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych oraz ich poprawiania i usunięcia.

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi informacji handlowych drogą elektroniczną przez "MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE" Marek Markowski z siedzibą przy ul. Jana Hieronima Derdowskiego 7, 81-369 Gdynia. zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000)