Bitdefender dla domu i biznesu osiąga świetne wyniki w teście sporządzonym przez AVLab!

avlab2017
27
Lip
2017

no comment adminci

Programy Bitdefender Total Security Multi-Device 2017 i Bitdefender GravityZone zostały przetestowane pod względem skuteczności w teście sporządzonym przez AVLab.

Polski test obejmował liczne programy antywirusowe zarówno dla użytkowników domowych, jak i biznesowych. Próbowano wykorzystać luki w oprogramowaniu, aby przejąć kontrolę nad urządzeniami.

W tym celu zastosowano ataki typu drive-by download, które w ostatnich miesiącach odgrywały dużą rolę w zagrożeniach występujących na świecie.

Tego typu ataki następują automatycznie po otwarciu strony www, co uruchamia pobieranie i uruchomienie wirusa przenoszącego zainfekowany ładunek.

Test rozpoczęto w połowie kwietnia 2017, z wykorzystaniem systemów Windows 10 x64 zlokalizowanych w Polsce, natomiast kontrolowane ataki były dokonywane z Francji.

Jak pisze AVLab w teście:

„Jednym ze sposobów wykonania złośliwego kodu na urządzeniu ofiary jest dostarczenie złośliwego oprogramowania np. poprzez wiadomość e‐mail. Nie jest to metoda finezyjna, jednak prędzej czy później dobrze przygotowany socjotechniczny atak przekona użytkownika do otworzenia załącznika. Operacja ta musi być jednak poprzedzona rozpoznaniem oprogramowania, którym posługuje się ofiara albo zastosowaniem podatności na taką aplikację, z której korzysta wielu konsumentów w atakowanym regionie geograficznym.

My skupiliśmy się na innym scenariuszu, który jest trudniejszy do zrealizowania, ale jednocześnie bardzo skuteczny. Sprawdziliśmy, czy w wyniku wykorzystania luki w przeglądarce Firefox haker jest w stanie uzyskać zdalny dostęp do zainfekowanego komputera i przeglądać zawartość dysków oraz folderów, kraść pliki, robić zrzuty ekranu, pobierać za pomocą interpretera PowerShell dodatkowe szkodliwe pliki oraz zmieniać ustawienia zabezpieczeń np. pakietu Microso Office manipulując wartościami kluczy rejestru systemowego.”

W badaniach przeprowadzanych przez ekspertów AVLab Bitdefender wykazał się niesamowitą skutecznością, wykrywając i blokując każdą próbę ataku, zarówno w przypadku wersji Total Security Multi-Device, jak i GravityZone. To pozwoliło uzyskać od ekspertów dwa odznaczenia BEST +++!

Bądź bezpieczny, bo na to zasługujesz.

Informację można dowolnie wykorzystać podając markę Bitdefender jako źródło.

Marken Systemy Antywirusowe – oficjalny przedstawiciel marki Bitdefender w Polsce.

Źródła: https://avlab.pl/sites/default/files/68files/avlab_drive_by_download_test_pl.pdf

https://avlab.pl/test-antywirusowej-ochrony-przed-atakami-drive-download

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysłania newsletter\'a i otrzymywania informacji o nowościach, produktach i ofertach firmy "MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE" Marek Markowski z siedzibą przy ul. Jana Hieronima Derdowskiego 7, 81-369 Gdynia przez Marken Systemy Antywirusowe z siedzibą w Gdyni, przy ul Jana Hieronima Derdowskiego 7 zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000). Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych oraz ich poprawiania i usunięcia.

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi informacji handlowych drogą elektroniczną przez "MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE" Marek Markowski z siedzibą przy ul. Jana Hieronima Derdowskiego 7, 81-369 Gdynia. zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000)