Uważaj, aby w trakcie rozliczania się z Urzędem Skarbowym nie stracić swoich danych!

16 marca 2019 no comment MrSafe

money-3918183__480

Coraz więcej Polaków przekonuje się do składania e-deklaracji podatkowej. Taka możliwość, która jest dostępna od 2009 roku zyskuje coraz większą popularność. Uważam, że jest to forma szybka, łatwa i prosta w obsłudze. Do niedawna zastanawialiśmy się, czy nasza deklaracja trafi na czas do „fiskusa” albo czy nie zgubi się gdzieś po drodze. Teraz powinniśmy się obawiać jeszcze jednego.

Specjaliści od spraw bezpieczeństwa ostrzegają, że e-PITy przyciągają także cyberprzestępców, którzy zakładają strony łudząco podobne do tych, przez które możemy wypełnić deklarację podatkową. Takie przypadki już miały miejsce w Stanach Zjednoczonych.

Najgorsze jest to, że osoba poszkodowana nie zdaje sobie sprawy z ataku, dlatego jest taka bezbronna.

Nie wypełniajmy zeznania podatkowego, korzystając z ogólnodostępnej sieci wi-fi (w kawiarni, pociągu, restauracji).

Warto też zaopatrzyć się w dobre oprogramowanie antywirusowe , które skanuje sieci, w poszukiwaniu fałszywych.

W Polsce wypełniamy przez internet e-deklaracje, korzystając ze strony rządowej – nie słyszałem – jak dotąd o próbie jej podrobienia, ale w trakcie jej wypełniania, nasze dane mogą być wykradzione przez kogoś, kto ma dostęp do naszego komputera przez program szpiegujący- keylogger, który nie stanowi zagrożenia dla samego systemu, ale dla danych użytkownika. Jego działanie polega na monitorowaniu wszystkich uderzeń klawiszy bez wiedzy ofiary.

Wystarczy, że pobierzemy link, który nie będzie budził naszych podejrzeń aby w mgnieniu oka stracić nasze dane.

MrSafe

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysłania newsletter\'a i otrzymywania informacji o nowościach, produktach i ofertach firmy "MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE" Marek Markowski z siedzibą przy ul. Jana Hieronima Derdowskiego 7, 81-369 Gdynia przez Marken Systemy Antywirusowe z siedzibą w Gdyni, przy ul Jana Hieronima Derdowskiego 7 zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000). Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych oraz ich poprawiania i usunięcia.

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi informacji handlowych drogą elektroniczną przez "MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE" Marek Markowski z siedzibą przy ul. Jana Hieronima Derdowskiego 7, 81-369 Gdynia. zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000)