marken

🏆TOP 10 - najlepsze darmowe antywirusy🏅

Najlepsze darmowe antywirusy polecane są dla użytkowników komputerów, którzy chętnie pobierają z witryn internetowych darmowe antywirusy. Jednak często wykonują tę czynność automatycznie, nie zwracając uwagi na funkcjonalność aplikacji. Tymczasem specjaliści zalecają, aby decyzja o wyborze darmowego antywirusa była poprzedzona przynajmniej krótką analizą, ponieważ pomiędzy programami występują duże różnice. 

ZOBACZ PEŁNĄ OFERTĘ BITDEFENDER ->

Co gorsza, zdarzają się przypadki, że zainstalowany program rzekomo mający chronić komputer użytkownika, kryje w sobie malware bądź aplikację szpiegowską. Selekcja jest istotna z jeszcze jednego powodu – lawinowego przyrostu cyberataków mającego miejsce w okresie pandemii koronawirusa.

Oprogramowanie antywirusowe nie tylko musi poradzić sobie z coraz większą liczbą zarówno prostych, jak i wysublimowanych ataków przeprowadzanych za pośrednictwem różnego rodzaju narzędzi. Antywirus musi zapobiegać przedostawaniu się do sieci oprogramowania ransomware, botnetów, trojanów i innych złośliwych aplikacji.

Dlatego w Naszym opracowaniu Top 10 darmowych antywirusów opracowaliśmy najlepsze bezpłatne programy antywirusowe przeznaczone do ochrony komputerów pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10 w wersji home. W zestawieniu znalazły się produkty cechujące się dużą funkcjonalnością, uzyskujące wysokie oceny wśród specjalistów branży bezpieczeństwa, a także nie zawierające żadnych pułapek w postaci programów szpiegujących.

🔔🔒Najlepsze darmowe antywirusy- prezentacja:

👀Adaware Antivirus Free🏆

Adaware to nowa nazwa firmy Lavasoft. Jej najnowszy produkt różni od poprzednich wersji nie tylko nazwą, ale również interfejsem. W podstawowym oknie przeważa kolor biały z zielonymi podświetleniami i pomarańczowymi przyciskami. Menu po lewej stronie zawiera ikony dostępu do różnych funkcji programu. Jednak zdecydowana większość z nich jest oznaczona jako uaktualnienia i nie są dostępne w wersji bezpłatnej. Adaware w opcji darmowy antywirus oferuje funkcje skanera oraz ochrony w czasie rzeczywistym.

adaware

Oprogramowanie wyróżnia opcja instalacji w trybie zgodności, w którym wyłączona jest ochrona w czasie rzeczywistym. Użytkownik może ją w dowolnym momencie włączać i wyłączać. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć sytuacji, kiedy dwa antywirusy pracujące jednocześnie, kolidują ze sobą. Warto zauważyć, że podobna funkcja w Avast Free Antivirus, uruchamia się automatycznie w przypadku, kiedy wykryje inny produkt antywirusowy zainstalowany na komputerze.

W testach przeprowadzonych przez naukowców z AV-Comparatives produkt otrzymał dwa certyfikaty Advanced + (najwyższa ocena), jeden Advanced i jeden Standard.

Zalety:

+ Uniemożliwia jednoczesną pracę dwóch programów antywirusowych

Wady:

Brak ochrony przed złośliwymi lub fałszywymi adresami URL.
Brakuje wielu funkcji w porównaniu do konkurencyjnych bezpłatnych produktów

👀AVAST Free Antivirus🏆

Użytkownicy instalujący darmowe programy antywirusowe zazwyczaj spodziewają się, że będzie on oferował jedynie podstawową ochronę. Tymczasem Avast Free Antivirus oferuje więcej niż niektóre produkty komercyjne. Oprócz ochrony antywirusowej dostępny jest skaner bezpieczeństwa sieci, menedżer haseł, ochrona przeglądarki i wiele innych. W czasie instalacji oprogramowania pojawia się propozycja zainstalowania przeglądarki Avast Secure Browser.

Największą częścią głównego okna programu Avast jest szary prostokąt z odrobiną tekstury, ozdobiony ikoną stanu i dużym przyciskiem „Uruchom inteligentne skanowanie”. Menu po lewej stronie umożliwia przełączanie się na pozycje „Status”, „Ochrona”, „Prywatność” oraz „Wydajność”. Na samym dole znajduje się baner z prezentem powitalnym. Rozpakowanie wirtualnego prezentu ujawnia zniżkę na aktualizację do Avast Premium Security. Nawet jeśli użytkownik odrzuci tę propozycję, Avast i tak oferuje 60-dniowy okres próbny.

avast123

Szczególnie warto zwrócić uwagę na funkcję, która jest praktycznie niewidoczna i domyślnie wyłączona. Można ją znaleźć po przejściu do ustawień i włączeniu trybu pasywnego. Avast stara się unikać kolizji z innymi narzędziami antywirusowymi. Jeśli użytkownik zainstaluje inny program antywirusowy, tryb pasywny włączy się automatycznie. Oprogramowanie żeby uniknąć konfliktów, wyłącza skanowanie w czasie rzeczywistym i inną aktywną ochronę. Niemniej nadal można uruchamiać skanowanie ręcznie.

Ten bezpłatny program antywirusowy jest wysoko oceniany przez ekspertów. Avast Free Antivirus otrzymał 17,5 w badaniu AVTest, gdzie oprogramowanie oceniane jest na podstawie trzech kryteriów: ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, wpływem na wydajność pracy komputera oraz liczby fałszywych alarmów (prawidłowe pliki lub adresy URL są zidentyfikowane jako niebezpieczne), Maksymalnie można otrzymać po 6 punktów w każdej z kategorii, Avast uzyskał 5,5 punktu za wydajność oraz najwyższe oceny za użyteczność oraz wykrywanie malware’a. Najlepsze produkty otrzymują certyfikat AAA; inni mogą uzyskać certyfikaty na poziomie AA, A, B lub C. Avast Free Antivirus otrzymał najwyższy certyfikat AAA.

Zalety:

Bardzo dobre wyniki uzyskane w testach przeprowadzanych przez niezależne laboratoria testowe
Inspektor bezpieczeństwa sieci
Duża funkcjonalność porównywalna z komercyjnymi produktami
Wysokie oceny w testach przeprowadzanych przez niezależne instytuty badawcze.

Wady:

– Pełna ochrona przed niebezpiecznymi adresami URL tylko w Chrome i Firefox
– Niektóre funkcje bonusowe wymagają osobnego zakupu
Avast sprzedawał dane

👀AVG AntiVirus Free🏆

Interfejs użytkownika zawiera zielono-biały tekst umieszczony na jasnoszarym tle. Co istotne, funkcje premium wyraźnie odróżniają się od darmowych. Wersja premium obejmuje zabezpieczenie przed atakami hakerów, ochronę prywatności i płatności. Wszystkie trzy wyświetlają ikonę kłódki; a ich kliknięcie pozwala na uaktualnienie do pakietu komercyjnego AVG. Natomiast użytkownikdarmowej wersji może korzystać z ochrony komputera oraz witryn internetowych, a także poczty elektronicznej.

3 ZDJ

AVG AntiVirus Free otrzymał w badaniu AV-Test po 6 punktów za użyteczność, co oznacza, że nie oznaczał błędnie prawidłowych programów lub witryn internetowych oraz za wykrywanie złośliwych aplikacji, zaś 5,5 punktu za wydajność. Co w sumie dało 17,5 punktu. Antywirus równie dobrze wypadł w teście SE Labs. Najlepsze produkty otrzymują certyfikat AAA. Pozostałe oceny to AA, A, B lub C. Podobnie jak Avast, AVG otrzymał certyfikat AAA.

Zalety:

Wysokie oceny w niezależnych testach.

Wady:

Początkowe skanowanie wolniejsze niż przeciętny czas uzyskiwany przez konkurencyjne produkty
Nie oferuje rozszerzenia dla przeglądarki internetowej

👀Avira Antivirus🏆

Podstawowe okno aplikacji posiada biało-szare tło z menu po lewej stronie. Cztery przyciski zapewniają dostęp do: ochrony w czasie rzeczywistym, ochrony przed oprogramowaniem ransomware, ochrony podczas surfowania po Internecie i ochrony poczty elektronicznej. Niestety, wszystkie funkcje, poza pierwszą, oferowane są przez wersję komercyjną.

AV4

Wybranie opcji „Moduły” w menu powoduje wyświetlenie listy zawierającej cztery składniki z przyciskamistanu, a także Protection Cloud Plus (funkcja, która nadaje priorytet analizie nieznanych plików dla użytkowników wersji Pro) i firewall. Jednak Avira nie oferuje osobistej zapory sieciowej, lecz jedynie ustawienia ułatwiające zarządzanie firewallem Windows.

Kliknięcie pozycji menu „Skanuj” daje wybór pełnego, szybkiego i niestandardowego skanowania. Pełne skanowanie zajmuje 90 minut, prawie dwukrotnie więcej niż obecna średnia wynosząca 49 minut. Okienko skanowania zachowuje antyczny wygląd i dziwaczny napis „Luke Filewalker”, co sprawia, że wygląda archaicznie.

Avira Antivirus otrzymała bardzo wysokie oceny w badaniu AV-Test Institute, analizującym produkty pod kątem wykrywania malware’u, wydajności i użyteczności. Oprogramowanie uzyskało maksymalną ocenę 18 punktów. Antywirusa docenili też badacze z SE Labs, którzy przyznali mu najwyższy certyfikat AAA.

Zalety:

Bardzo dobre oceny wystawione przez niezależne laboratoria testowe
Możliwość instalacji wielu powiązanych produktów Avira.

Wady:

Powolny proces skanowania na żądanie
Ochrona przeglądarki ograniczona tylko dla Chrome i Firefox
Avirę kupił Norton

👀Bitdefender Antyvirus Free Edition🏆

Bitdefender Antivirus Free Edition zawiera podstawowe komponenty do walki ze złośliwym oprogramowaniem, które znajdują się w wersji komercyjnej. Jednak nie oferuje szerokiej dodatkowych funkcji bezpieczeństwa oraz zaawansowanych warstw ochrony.

Instalacja Bitdefender Free jest szybka i łatwa. Osoba, która chce korzystać z tej wersji musi założyć, a następnie aktywować konto Bitdefender. Bezpłatna wersja wyróżnia się prostotą. Główne okno programu nie jest złożone, bowiem znajduje się na nim przycisk do uruchomienia pełnego skanowania systemu, obszar przeciągnij /upuść do skanowania określonych plików lub folderów oraz oś czasu ostatniej aktywności. Pierwsze pełne skanowanie zajęło półtorej godziny, ale powtórzona operacja zajmuje niecałe 13 minut.

AV BD

Chociaż Bitdefender Free nie zawiera wszystkich funkcji wersji komercyjnej, jego podstawowy silnik antywirusowy jest taki sam, jak testowany w niezależnych laboratoriach system komercyjny. W trzyczęściowym badaniu przeprowadzonym przez AV-Test Institute, Bitdefender zdobył 17,5 na 18 możliwych punktów w trzech kategoriach – wydajność, użyteczność oraz wykrywanie malware’u.

Zalety:

+ Ta sama podstawowa ochrona antywirusowa, co w płatnej wersji
Bardzo dobre wyniki uzyskanie w niezależnych testach
Bardzo dobre wyniki w testach phishingu i blokowania złośliwych adresów URL.

Wady:

Brak niektórych zaawansowanych warstw ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, które
można znaleźć w komercyjnej wersji.

👀Check Point ZoneAlarm Free Antivirus🏆

AV5

ZoneAlarm Free Antivirus to pakiet zawierający bezpłatne oprogramowanie antywirusowe i zaporę sieciową. Podczas instalacji produkt prosi o adres e-mail, zwracając uwagę, iż jest on potrzebny, by uzyskać aktualizacje produktu, wskazówki i wytyczne. Niemniej, ten krok można pominąć. W ramach procesu instalacji pobiera najnowsze sygnatury antywirusowe.

Interfejs użytkownika nie zmienia się od kliku lat i sprawia wrażenie, że mamy do czynienia z przestarzałym rozwiązaniem. W podstawowym oknie, które zawiera trzy panele – antywirus, firewall, mobilność, przeważa kolorystyka szarości, zieleni i błękitu.

Warto zauważyć, że ZoneAlarm udostępnia zaporę sieciową jako oddzielny, darmowy produkt. Użytkownik może ją zintegrować z programem antywirusowym, klikając odpowiedni przycisk. Ochrona firewall w Check Point ZoneAlarm Free Antivirus jest bardzo cennym dodatkiem. Jednak oprogramowanie nie posiada funkcji ochrony przed złośliwymi i fałszywymi adresami URL. Niektóre zastosowania są już przestarzałe, klasyczny przykład stanowi ochrona Identity Lock, która nie działa z HTTPS.

Zalety:

+ Mocna, skuteczna dwukierunkowa zapora systemowa.

Wady:

Brak wyników laboratoryjnych testów antywirusowych.
Brakuje niektórych funkcji antywirusowych.
Nie zapewnia ochrony przed złośliwymi lub fałszywymi witrynami internetowymi.

👀Kaspersky Security Cloud Free🏆

Ten produkt wzorują się na komercyjnym oprogramowaniu Kaspersky Anti-Virus, lecz jest okrojoną wersją rozbudowanego pakietu Kaspersky Security Cloud. Jego główny interfejs zawiera osiem paneli przycisków: skanowanie, aktualizacja baz danych, czyszczenie komputera, menedżer haseł, ochrona prywatności, bezpieczne pieniądze, My Kaspersky, bezpieczne połączenie. W wersji darmowej użytkownik nie ma dostępu do dwóch z wymienionych funkcji: czyszczenia systemu oraz bezpiecznych pieniędzy. Poza tym pewne ograniczenia posiada menedżer haseł. Oprogramowanie oferuje też funkcje Kaspersky Secure Connection VPN, aczkolwiek z wyznaczonym limitem transferu danych.

AV6

Proces pełnego skanowania trwa około 90 minut. Podobnie jak wiele innych produktów antywirusowych Kaspersky może przeprowadzić proces optymalizacji podczas początkowego skanowania, aby przyspieszyć kolejne tego typu operacje. Przy włączonej opcji „skanuj tylko nowe i zmienione pliki” skanowanie trwało nieco ponad osiem minut.

Zalety:

+ Bardzo dobre wyniki wystawiane przez niezależne laboratoria testowe
Skuteczna ochrona przed oprogramowaniem ransomware

Wady:

Brak jakiejkolwiek obsługi technicznej

👀Microsoft Windows Defender🏆

AV7

Windows Defender chroni przed trojanami, wirusami, oprogramowaniem ransomware i innymi typami złośliwego oprogramowania, ale także zarządza ogólnym bezpieczeństwem. Jest zawsze aktywny w systemach, na których nie jest zainstalowany program antywirusowy. Jeśli użytkownik zainstaluje rozwiązanie zabezpieczające innej firmy, Windows Defender przechodzi w stan uśpienia.

Bezpłatny antywirus Microsoft Windows Bitdefender różni się od innych bezpłatnych narzędzi antywirusowych tym, że nie jest wymagana instalacja, jest integralną częścią Windows 10. Kliknięcie ikony Defender w obszarze powiadomień powoduje otwarcie pełnego centrum zabezpieczeń programu Windows Defender. Ekran główny
informuje o stanie bezpieczeństwa i oferuje sześć dodatkowych stron funkcji, do których można uzyskać dostęp po kliknięciu dużych ikon u dołu lub małych ikon w menu po lewej stronie.

Oprócz oczekiwanych opcji skanowania – szybkie, pełne i niestandardowe, program oferuje skanowanie w trybie offline. Celem tej funkcji jest wykrywanie trwałego złośliwego oprogramowania, które nie poddaje się zwykłemu skanowaniu.

Eksperci ds. bezpieczeństwa z AV-Test Institute oceniając antywirusy pod kątem ochrony, wydajności oraz użyteczności w najnowszym badaniu ocenili Windows Defender na 6,0 punktów we wszystkich trzech kategoriach, co daje maksymalną liczbę 18 punktów.

Inna agencja badawcza – londyńskie laboratorium SE Labs przyznaje pięć poziomów certyfikacji: AAA, AA, A, B i C. Windows Defender uzyskał w najnowszym teście certyfikat AAA.

Zalety:

+ Wbudowany w Windows 10
Bardzo dobre wyniki w testach laboratoryjnych
Prosta ochrona przed oprogramowaniem ransomware
Zawsze włączony, jeśli nie ma innego programu antywirusowego.

Wady:

Słabe wyniki w teście ochrony przed phishingiem
Filtr SmartScreen działa tylko w przeglądarkach firmy Microsoft.
Korzystasz z Microsoft Defender? Czy wiesz co robisz?

👀Qihoo 360 Total Security🏆

Oprogramowanie Qihoo 360 Total Security wykracza poza zwykłą ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, dodając funkcje dostrajania i czyszczenia systemu oraz wiele innych narzędzi. Instalacja tego produktu jest szybka i prosta.

Główne okno Qihoo skupia się na funkcjach kontrolnych. Kliknięcie dużego przycisku „Sprawdź” pozwala uruchomić jeden z czterech rodzajów skanowania: „Przyspieszenie”, „Skanowanie antywirusowe”, „Oczyszczanie”, „Sprawdzanie bezpieczeństwa Wi-Fi”. Procesy te zajmują około trzech minut.

AV8

Skanowanie antywirusowe zawarte w Full Check jest szybką i dość pobieżną operacją, polegającą na szukaniu tylko aktywnych zagrożeń. Natomiast pełne skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, zajmuje około 50 minut. Skanowanie sprawdza najpierw ustawienia systemu, typowe programy, uruchomione procesy i elementy startowe, a następnie skanuje wszystkie pliki.

Qihoo w badaniu AV-Test zdobyło maksymalną notę sześciu punktów za ochronę przed atakiem złośliwego oprogramowania. Za użyteczność produkt otrzymał koleją szóstki, co oznacza, że powstrzymywało się od błędnego oznaczania legalnych programów lub witryn internetowych jako złośliwych. Zdecydowanie gorzej było z wydajnością, w tym przypadku eksperci przyznali 4 punkty.

Łączna suma 16 jest całkiem dobrym wynikiem, choć konkurencyjne antywirusy zdobywały wyższe oceny.

Zalety:

Aplikacja na smartfony 360 Connect umożliwia zdalną pomoc znajomym i rodzinie w korzystaniu
z produktu
Czyszczenie, dostrajanie, skanowanie luk i wiele innych dodatkowych narzędzi.

Wady:

Domyślna konfiguracja nie jest zoptymalizowana pod kątem bezpieczeństwa.
Spowalnia pracę chronionego komputera.
– brak polskiego interfejsu

👀Sophos Home Free🏆

Sophos jest znaną marką w grupie produktów antywirusowych i pakietów bezpieczeństwa dla klientów biznesowych. Jednak firma oferuje również wersję Sophos Home Free. Ten produkt jest dobrym wyborem, jeśli chcemy zarządzać ochroną antywirusową urządzeń należących do członków rodziny lub innych osób. Użytkownik, aby korzystać z programu musi zainstalować lokalnego agenta na komputerach. Proces zarządzania odbywa się za pośrednictwem konsoli online. Bezpłatny program antywirusowy pozwala zainstalować agenta na trzech urządzeniach.

AV9

Wiele narzędzi antywirusowych umożliwia wybieranie różnych rodzajów skanowania, ale Sophos stawia na prostotę. Po kliknięcie przycisku „Skanuj komputer” uruchamia pełne skanowanie. Teoretycznie ochrona w czasie rzeczywistym powinna powstrzymywać wszelkie nowe ataki, ale Sophos pozwala zaplanować skanowanie na dowolny lub wszystkie dni tygodnia. Pierwszy proces skanowania zajmuje 62 minuty, zaś powtórne skanowanie trwa tylko 8 minut.

W oknie głównym aplikacji znajdują się dwa duże przyciski, jeden do uruchamiania skanowania, a drugi do przeglądania ostatniej aktywności. Trzy mniejsze przyciski umożliwiają dodawanie urządzenia, dostosowywanie ustawień lub udostępnianie łącza Sophos znajomym. Konfiguracja i historia przeglądania odbywają się w trybie online.

Sophos był testowany przez ekspertów SE i uzyskał najwyższy certyfikat AAA.

Zalety:

+ Bardzo łatwa obsługa
Zdalne zarządzanie.

Wady:

Nie działa filtr kontroli rodzicielskiej
Ograniczenie obsługi do trzech urządzeń.
– brak polskiej wersji

Skąd pobierać darmowe programy antywirusowe📣🔔

Darmowe oprogramowanie antywirusowe można pobierać z różnych miejsc. W sieci istnieje mnóstwo serwisów, które zawierają opisy aplikacji, pozwalają użytkownikom dzielić się opiniami na temat poszczególnych rozwiązań oraz linkami prowadzącymi do plików instalacyjnych. Wyszukiwanie programu na portalach specjalistycznych jest łatwiejsze i bardziej efektywne niż korzystanie z typowej wyszukiwarki. Programy komputerowe są podzielone tematycznie.

ZOBACZ TAKŻE: ANTYWIRUS PREMIUM I DARMOWY

search-bar-4999181_640

Poszukując aplikacji do ochrony komputera PC, można wybrać którąś z dostępnych na portalu propozycji. Wśród rodzimych internautów dużą popularnością cieszą się takie serwisy jak dobreprogramy.pl, instalki.pl czy komputerswiat.pl. Innym sposobem jest korzystanie z Google, tym bardziej, że najwyższe pozycje w wyszukiwarce zajmują najczęściej promowane witryny. Nie zawsze są to najlepsze aplikacje, a czasami można trafić na pułapki i pobrać zbędne dodatki, a w najgorszym przypadku również malware. Najlepszym sposobem jest pobieranie antywirusów z oficjalnych stron producentów danego programu. Niestety, osoby poszukujące oprogramowania antywirusowego na ogół mają mgliste pojęcie o tym segmentu rynku.

Bezpłatne antywirusy, które nie spowalniają komputera 🏅👀

Użytkownicy zwracają uwagę nie tylko na skuteczność programów antywirusowych w zakresie zwalczania złośliwych aplikacji, ale również wpływ na pracę komputera. Nie jest tajemnicą, iż niektóre antywirusy mocno spowalniają pracę peceta.

👀SZUKASZ WYDAJNEGO ANTYWIRUSA? ZOBACZ PRODUKTY BITDEFENDER

Ciekawe badania dotyczące wydajności prowadzi od lat renomowany instytut badawczy AV-Test. Badacze analizowali na ile pracę komputera spowolnia wykonywanie takich czynności jak: kopiowanie plików, archiwizacja, instalacja i deinstalacja aplikacji, pobieranie plików czy przeglądanie stron internetowych.

W ostatnich teście badającym antywirusy pracujące w środowisku Windows 10, testerzy wykorzystali popularną aplikację służącą do przeprowadzania testów wydajnościowych PCMark 10 oraz dwie konfiguracje komputerów – Standard PC (HP 280 G2 (1EX45EA): Intel i3-6100 256 SSD, 8 GB RAM) i High-end PC (HP Z240 (Y3Y82EA): Intel i7-7700, 256 SSD, 16 GB RAM). Maksymalne oceny 6 punktów (co oznacza, że soft nie miał wpływu na wydajność komputera) otrzymały programy: Microsoft Defender, Kaspersky Security, Bitdefender Antivirus Free.

Funkcje testowanych antywirusów

AV10

Darmowe antywirusy – Podsumowanie

Wielu użytkowników indywidualnych zaczyna często swoją przygodę z antywirusami od programów darmowych. Jednak w miarę rosnących potrzeb bezpłatne oprogramowanie można uaktualnić o dodatkowe płatne funkcjonalności. Każdy z prezentowanych przez nas programów umożliwia płynne przejście do wersji płatnej.

Warto zauważyć, że pomiędzy niektórymi antywirusami istnieją dość poważne różnice w zakresie oferowanych funkcji. Najlepsze bezpłatne programy niemal dorównują produktom komercyjnym. Szczególnie w tym zakresie wyróżniają się Avast Free Antivirus, AVG Antivirus Free, Bitdefender Antivirus Free oraz Kaspersky Security Cloud Free. Najlepsze darmowe antywirusy są dla początkowych użytkowników.

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż czeski producent pierwszego z wymienionych programów sprzedawał w ubiegłym roku dane swoich użytkowników, m.in. dotyczące wyszukiwania, kliknięć zakupów, takim klientom jak Google, Microsoft czy Pepsi. Wprawdzie Avast oficjalnie poinformował, iż kończy z tymi praktykami, aczkolwiek historia pozostawiła głęboką rysę na jego reputacji.

ZOBACZ SKUTECZNE ANTYWIRUSY 2021

Ktoś może zapytać – jeżeli niektóre darmowe antywirusy są tak dobre, po co wydawać pieniądze na komercyjne wersje? Po pierwsze, większość produktów jest bezpłatnych wyłącznie dla użytkowników domowych. Po drugie, cyberataki stają się coraz bardziej zaawansowane, dlatego warto pomyśleć o kompletnym zabezpieczeniu urządzeń i sieci, a takowe oferują tylko płatne programy.

5 10 votes
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments