gdzie-kupic-antywirus

Gdzie kupić antywirus?


W dzisiejszych czasach nie należy zastanawiać się, czy kupić antywirus, czy nie. Najważniejsze pytanie, jakie powinien sobie zadać sobie każdy użytkownik laptopa, komputera czy smartfona, jest takie: gdzie kupić taki antywirus, aby w pełni spełniał swoje zadanie. W trakcie korzystania z laptopa czy komputera nie otwieramy tylko z plików zainstalowanych w tym urządzeniu. Obecnie nasza praca czy rozrywka polega na korzystaniu z bazy dostępnej z sieci. Badania donoszą, że kilkadziesiąt razy dziennie jesteśmy narażeni na ataki płynące z internetu. Ataki sieciowe są obecnie bardzo rozbudowane. Mogą obejmować kradzież poufnych danych czy prywatnych informacji. Niekiedy mogą przybrać bardziej drastyczną formę, polegającą na zmianie ustawień konfiguracyjnych naszego systemu i złamania wszelkich zabezpieczeń w celu łatwiejszego włamania. Żaden użytkownik- nawet najbardziej doświadczony informatyk nie jest w stanie samodzielnie zabezpieczyć swojego urządzenia przed potencjalnym atakiem cyberprzestępców. Jedyną, jak dotąd znaną formą, jest zainstalowanie odpowiedniego oprogramowania antywirusowego, który jest w stanie odeprzeć najgroźniejsze ataki.

Czy każdy antywirus jest dobry?

Obecnie klienci nie dokonują pochopnych zakupów. Zanim zdecydują się na konkretny produkt, sprawdzają ceny u różnych dostawców, szukają zamienników. Są to tzw. łowcy okazji. Wybierają ofertę, która jest dla nich najbardziej korzystna cenowo. Ale czy warto? Czy warto połakomić się na coś, co może w efekcie wywołać więcej szkody niż pożytku. Branża IT jest bardzo mocno rozwinięta. Powstaje coraz więcej rozwiązań antywirusowych- gorszych bądź lepszych, ale wraz z nimi tworzone są oprogramowania, które same w sobie nie są ochroną antywirusową, tylko oprogramowaniem szpiegującym. Zastanówmy się, czy na bezpieczeństwie warto oszczędzać? Antywirus to nie jest produkt, który – jeśli nam się nie spodoba – możemy wyrzucić „i po krzyku”. Jedyną stratą byłyby poniesione na ten cel wydatki. Zainstalowanie fałszywego antywirusa może mieć daleko idące dla użytkownika konsekwencje. Nie dość, ze możemy stracić cenne dla nas dane: loginy, hasła, to jeszcze możemy do naszego systemu operacyjnego wpuścić intruza, który znajdzie dostęp do naszych kont bankowych, uzyska dostęp do portali społecznościowych, czy za pomocą oprogramowania szpiegującego będzie kontrolował nasz ruch sieciowy.

Jakie zagrożenia niesie fałszywy antywirus?

Przy zakupie antywirusa pochodzącego z niesprawdzonego źródła, możemy się natknąć na kilka rodzajów oszustw ze strony nieuczciwego sprzedawcy. Możemy natrafić na produkt, który posiada nieprawidłowy kod, albo taki, który w rzeczywistości nie istnieje. Stworzenie fałszywego produktu, podszywającego się pod oryginalny, nie stanowi wysiłku dla cyberprzestępcy. Każdy może wymyślić kombinację cyfr i liczb i dołączyć je do produktu. Czasami jesteśmy narażeni na zakup programu, który zawiera przestarzały kod. Najgorsze, że użytkownik nie ma możliwości zweryfikowania tego podczas zakupu. Dopiero w momencie instalacji antywirusa otrzymuje informację o nieprawidłowym kodzie. Przed zakupem oprogramowania antywirusowego zastanawiamy się, nad ilością stanowisk, jaka jest nam potrzebna w trakcie zakupu licencji. Czasami zatem może zdarzyć się i tak, że wprawdzie zakupimy produkt, który nie jest oszustwem, ale nie otrzymamy ochrony na taką liczbę stanowisk, o jaką prosiliśmy podczas zakupu. Niejednokrotnie zdarza się też i tak, ze choć produkt jest oryginalny i posiada ilość stanowisk, jaką deklarowaliśmy podczas, to zdarza się, że nieuczciwy sprzedawca wysyła ten sam kod kilku licencyjny kilku użytkownikom. Zatem, kto pierwszy uruchomi oprogramowanie – ten lepszy.

Największe zagrożenie, na jakie możemy natrafić podczas zakupu „okazyjnego” antywirusa, to nabyć produkt wraz fałszywą licencja. Taki zhakowany kod jest jak granat. Jest też o tyle niebezpieczny, że na początku oprogramowanie może go nawet wpuścić, ale za jakiś czas możemy się spodziewać zmasowanego ataku hakerów. Taki system może wyłączyć aktualizacje antywirusowych baz danych – wtedy bardzo łatwo fałszywe próbki plików mogą zainfekować nasze urządzenie. Najciekawiej jest wtedy, kiedy kupujemy antywirusa z licencją ważną dla innego regionu. Produkt jest oryginalny, zgadza się liczba stanowisk a kod licencyjny nie działa. Nieuczciwy sprzedawca nie zaznaczył w ofercie, dla jakiego regionu przeznaczony jest produkt.

Gdzie kupić antywirus?

Najlepiej zrobić to bezpośrednio u producenta albo licencjonowanego sprzedawcy. Zanim dokonasz wyboru odpowiedniego antywirusa, warto zastanowić się do jakich celów ma służyć nasze urządzenie i ile stanowisk chcielibyśmy chronić. W sytuacji, kiedy używamy laptopa najczęściej do surfowania po internecie lub dokonywania płatności online, to wystarczy nam podstawowa wersja oprogramowania. Jeśli chcemy sprawdzić produkt, to możemy na początek zaopatrzyć się w bezpłatną, z reguły 30-dniową wersję testową. Później mamy możliwość bezproblemowo wykupić wersję Premium. Pamiętajmy, aby nie skusić się na dużo tańszą i pochodzącą z niewiadomego źródła. Na początku ucieszymy się, że zaoszczędzimy parę złotych, ale potem stracimy dużo dużo więcej. Przed zakupem zapoznajmy się z najnowszym rankingiem antywirusów dostępnych w danej chwili na rynku. Zakupu możemy dokonać bezpośrednio u producenta lub u licencjonowanego sprzedawcy. Będziemy mieli wówczas pewność, że produkt jest oryginalny a w razie trudności podczas instalacji albo użytkowania, w każdej chwili uzyskamy pomoc techniczną. Na rynku jest wiele antywirusów wartych uwagi. Cechuje je wysoka skuteczność i wydajność, przy jednocześnie znikomym wpływie na poziom zużycia baterii. Program, który możemy zaproponować, jest nagradzany od lat. Wysoko cenią go niezależne laboratoria zajmujące się testowaniem antywirusów jak i samy klienci. Twierdzą, że jest bardzo skuteczny, nie ma wpływu na poziom zużycia baterii, w prawie 100% radzi sobie z odpieraniem nawet najgroźniejszych ataków.

Podsumowanie:

Bezpieczeństwo danych powinno być dla nas priorytetem. Po lekturze tego artykułu nabraliście – mam nadzieję – przekonania, że nie jesteśmy w stanie samodzielnie ochronić danych w naszym komputerze. Bezpieczeństwo przechowywanych plików, zdjęć, haseł czy kont na portalach społecznościowych może nam zapewnić tylko dobry, sprawdzony antywirus komputerowy. Pamiętajmy, żeby kupić odpowiedni, dedykowany do konkretnego systemu operacyjnego. Pozostaje pytanie: gdzie kupić antywirus? Pamiętajmy, by zaopatrzyć się w niego w autoryzowanym sklepie internetowym. Nie dajmy się zwieść promocjom finansowym. Jeśli produkt jest dużo tańszy od tego, jaki oferuje producent, to znaczy, że coś jest z nim nie tak. Albo posiada fałszywy kod, albo nie będzie działał w konkretnym regionie, albo nie jest dostępny dla tylu stanowisk, ile oferuje sprzedawca. Decyzja co do zakupu konkretnego pakietu należy do użytkownika. Ważne, aby była przemyślana i podjęta świadomie.

5 1 vote
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments