gdzie-kupic-antywirus

Bezpieczne ustawianie haseł powinno być dla nas w dzisiejszych czasach priorytetowe. Coraz częściej witryny internetowe przypominają nam o tym, żeby chronić nasze dane hasłami. Jeśli nie zabezpieczysz ich wcale, to możesz mieć pewność, że ryzyko ich utraty jest bardzo duże. Do tej pory zdarzają się użytkownicy, którzy to bagatelizują. Łapią się za głowę dopiero w momencie utraty danych. Zastanów się zatem, do jakiego typu użytkowników należysz? Pierwsza grupa to taka, która nie słyszała o zabezpieczaniu hasłami, albo uznaje je za zbyteczne. Druga wprawdzie zabezpiecza, ale hasło jest tak proste i oczywiste, że każdy może je odgadnąć. Zrób sobie zatem rachunek sumienia i spróbuj przypisać się do jednej z grup.

Jakie hasła są bezpieczne?

Aby stworzyć bezpieczne hasło należy się trochę zastanowić. Nie twórz hasła, które choć w małym stopniu może się kojarzyć z twoją osobą. Dobre hasło nie może być w żadnym stopniu spersonifikowane. Nie może przypominać twojego imienia ani nazwiska. Najlepiej, żeby było ciągiem cyfr, liczb i znaków specjalnych. Najlepiej, żeby składało się z ośmiu znaków. Jeśli utworzysz już takie hasło, to nie myśl, że jesteś bezpieczny. Nie używaj tego samego hasła do kilku stron. Utwórz odrębne do portali społecznościowych i do innych witryn, z których korzystasz. A już absolutnym błędem z twojej strony będzie, jeśli ustawisz takie samo również do banku z którego korzystasz.

Ważne jest , abyś nie zapisywał swoich haseł na pulpicie. Jeśli bowiem padniesz ofiarą ataków hakerskich, jakimi może być keylogger, to cyberprzestępca może rejestrować twój ruch na klawiaturze. Tym samym może wejść w posiadanie twoich haseł i uzyskać dostęp do twoich plików.

Jak jeszcze można zabezpieczyć dane?

Generator haseł

Jeśli masz problem z utworzeniem silnego hasła, to możesz skorzystać z funkcji, jakie daje generator haseł. Powstał on specjalnie z myślą tworzenia bezpiecznych haseł, niemożliwych do odgadnięcia. Korzystanie z niego nie jest skomplikowane. Są one również bardzo bezpieczne i nigdy nie wysyłane przez internet. Na samym początku musisz zlecić aplikacji wygenerowanie hasła. Polecamy korzystanie ze strony: Generator haseł ExpresVPN. Następnie kopiujesz je i wklejasz tam, gdzie powinieneś ustanowić hasło. Masz zawsze pewność, że jest ono silne. W ten sposób uzyskujesz nowe, nigdy nie używane hasło. W każdej chwili możesz też zdobyć kolejne, nowe, korzystając z opcji: Regeneracja hasła.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe`:

To kolejna, równie skuteczna metoda służąca ochronie danych. Charakteryzuje się tym, że wymaga od użytkownika zastosowania dodatkowego zabezpieczenia, co stanowi skuteczną barierę dla potencjalnego hakera. Jest ona szczególnie potrzebna, jeśli korzystasz z portali społecznościowych, bankowości online czy poczty elektronicznej. A któż z nas w dzisiejszych czasach tego nie używa?

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe dostarcza ci dodatkowej ochrony. Zmusza cię do logowani przy pomocy odpowiedniego hasła oraz dodatkowego zabezpieczenia w postaci kodu sms, który dostarczany jest mailowo albo sms-em. Takie zabezpieczenie minimalizuje ryzyko ataku hakerskiego.

Kopia zapasowa

Tworzenie kopii zapasowej nie każdemu użytkownikowi weszło w nawyk. Wynika to z kilku powodów. Jednym z nich jest brak wiary w to, że jest ona naprawdę potrzebna. Moi znajomi często mówią: „ja nie wierzę w żadną kopię zapasową”. Jeszce inni kojarzą tworzenie kopii zapasowej z udostępnianiem zawartości swojego komputera innym użytkownikom internetu. Jeszcze inni zapominają o jej istnieniu albo maja znikomą o niej wiedzę. A szkoda! Kopia zapasowa, inaczej zwana backup stanowi jedno z lepszych zabezpieczeń naszych plików i danych. Jest niezastąpiona w momencie utraty naszych danych. Nasze pliki mogą zniknąć wskutek urządzenia naszego komputera, przypadkowego usunięcia – w sytuacji, kiedy komputer posiada wielu użytkowników albo zawirusowania urządzenia. Backup to idealne narzędzie, dzięki któremu możemy odzyskać wszystkie cenne dla nas dane. Musimy jednak pamiętać o tym, aby regularnie je zapisywać . Właściwie powinno nam to wejść w nawyk. Nasze komputery to w dzisiejszych czasach kawałek naszej historii i bank wiedzy o nas. Często zapominamy jednak, że jest to takie samo urządzenie, jak lodówka, telewizor czy pralka. W każdej chwili może się zepsuć. I o ile specjaliści będą w stanie je naprawić, to niestety w żaden sposób nie odzyskają utraconych przez nas danych. Dlatego tak bardzo zachęcamy do tworzenia kopii zapasowej.

Jak utworzyć kopię zapasową?

Przed tworzeniem kopii zapasowej musisz wiedzieć, że ma ona zawsze ograniczoną pojemność, dlatego zawsze zastanów się, które pliki są dla ciebie najważniejsze. Jednym ze sposobów jest utworzenie kopii zapasowej na tzw. dysku zewnętrznym. W trakcie zakupu zastanów się nad jego pojemnością. I tutaj uwaga: pendriv-ów nie traktujemy jako dyski zewnętrzne. Są to tylko chwilowe sposoby przechowywania danych. Zalecamy zaopatrzyć się w taki o dużej pojemności i dobrej jakości.

Jeśli zdecydujemy się na dysk wirtualny, to nie będzie to nic innego jak tzw. chmura, czyli dysk sieciowy. Ma on ograniczoną pojemność, za jej zwiększenie powinniśmy uiścić dodatkową opłatę. Dużą zaletą chmury jest to, że możemy mieć do niej dostęp z każdego miejsca, w którym się znajdujemy. Warunkiem jest dostęp do sieci wi-fi.

Bądź ostrożny!

Pamiętaj, że stosowanie zabezpieczeń, o których pisaliśmy wcześniej nie zastąpi naszego zdrowego rozsądku. Nie serfuj po internecie bezmyślnie. Dokładnie sprawdź, z jakich stron korzystasz. Zastanów się, czy nagle nie wyglądają trochę inaczej, niż dotychczas. Nie otwieraj bezmyślnie poczty internetowej. Nie „klikaj” we wszystko, co zostanie ci dostarczone. Jeżeli któryś z plików wzbudzi choćby cień twoich podejrzeń, to nawet nie zastanawiaj się czy go otworzyć. Stwórz sobie bazę haseł, aby nie używać tego samego do wielu witryn. Co jakiś czas je zmieniaj. Jesli dodatkowo jesteś właścicielem firmy albo korzystasz z konta służbowego, to nie używaj tego samego zabezpieczenia do wielu witryn. Jeśli zbagatelizujesz tę radę, to prędzej czy później staniesz się ofiarą oszustwa albo kradzieży twoich danych lub pieniędzy.

Ochrona w postaci silnych i zróżnicowanych haseł, to dobre zabezpieczenie. Warto je jednak wzmocnić dobrym oprogramowaniem antywirusowym. Z dostępnych obecnie na rynku jest wiele takich, które spełniają najwyższe wymogi w zakresie bezpieczeństwa. Dobierz do swoich potrzeb takie, które spełni twoje oczekiwania. Możesz wówczas skorzystać z możliwości antywirusa, jakimi są: ochrona bankowości czy a animowe korzystanie z sieci dzięki funkcji VPN. Dzięki dodatkowemu zabezpieczeniu, jakim jest dobry antywirus i zastosowaniu odpowiednio mocnych haseł będziesz mógł bez strachu prowadzić firmę z domu, korzystać z poczty internetowej, dokonywać płatności online czy serfować po portalach społecznościowych.

Śledź na bieżąco nowinki!

Jeśli chcesz być bezpieczny, to musisz być na bieżąco z doniesieniami na temat bezpieczeństwa internetowego. Cyberprzestępcy ścigają się zw szukaniu sposobów na przejęcie twoich danych, ale technicy z branży IT nie są za nimi w tyle. Czasami zdarza się im być o krok przed. Dlatego nie bagatelizuj najnowszych zaleceń odnośnie zabezpieczeń. Jeśli oprogramowanie twojego komputera nakazuje ci przeprowadzić jego aktualizację, to zrób to bez odkładania „na później”. Jeśli w trakcie korzystania z komputera dostajesz komendę o nakazie wprowadzenia dodatkowego zabezpieczenia, to nie bagatelizuj tego. Nie idź również na łatwiznę. Pamiętaj, że hasło hasłu nierówne. Stwórz takie, które uzyskuje status silnego. Chroń swoje dane korzystając z najnowszych rozwiązań technologicznych.

4 1 vote
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments