Oprogramowanie Bitdefender znowu z tytułem

TOP PRODUCT firmy AV-TEST

Po raz kolejny niezależne laboratorium badawcze AV-TEST uhonorowało tytułem TOP PRODUCT oprogramowanie firmy Bitdender Antyvirus for Mac 8.1 dla komputerów domowych. I tym razem rozwiązanie zanotowało wynik prawie idealny. Zdobyło 17,5 punktu na 18 możliwych. Jest to kolejne wyróżnienie uzyskane w ostatnich miesiącach przez firmę Bitdefender.

Bitdefender znów TOP PRODUKTEM-opinie ekspertów

Bitdefender znów TOP PRODUKTEM. Eksperci AV-TEST przeprowadzając test antywirusów, skupili się na ochronie przed malware’em. Zwrócili uwagę na użyteczność (wykrywaniu fałszywych alarmów) i efektywność. Wyniki tego testu są zwykle bardzo interesujące, ponieważ wyróżnienie TOP PRODUCT jest przyznawane tylko wtedy, gdy rozwiązanie zdobędzie co najmniej 17,5 punktu (na 18 możliwych).

W sierpniu i wrześniu 2020 roku laboratorium AV-TEST przebadało 5 systemów antywirusowych do użytku domowego dla systemu operacyjnego Mac OS Catalina 10.15.5. Naturalnie użyli przy tym najbardziej aktualnych wersji tych programów. W przypadku firmy Bitdefender był to Antivirus for Mac 8.1 dla komputerów domowych.

Który antywirus jest najlepszy?

Jak podkreślają eksperci AV-TEST, użytkownicy nie zastanawiają się już, czy potrzebują pakietu antywirusowego. Myślą tylko, który antywirus jest najlepszy. Jaki jest zatem dobry pakiet antywirusowy dla systemu operacyjnego Mac OS Catalina? System Bitdefender Antivirus for Mac 8.1 zdobył 17,5 punktu i tytuł TOP PRODUCT.

Jeżeli chodzi o ochronę przed zagrożeniem malware’em (wirusy, robaki i konie trojańskie) odnotowanym w ciągu ostatnich czterech miesięcy (według zestawu referencyjnego AV-TEST), program Bitdefender Antivirus for Mac 8.1 wykrył 97,3 procent zagrożeń, za co uzyskał 5,5 punktu na 6 możliwych.

Wyniki testów

Biorąc pod uwagę efektywność, system Bitdefender nie powoduje opóźnień w ładowaniu powszechnie używanych aplikacji. Natomiast spowalnia uruchamianie standardowych aplikacji i kopiowanie plików (zarówno lokalnie, jak i w sieci) mniej niż przeciętnie w przebadanym zbiorze. Dlatego w kategorii efektywność otrzymał 6 punktów na 6 możliwych.

W czasie testu pakiet bezpieczeństwa przeskanował prawie dwieście tysięcy plików. Nie zanotowano przy tym żadnych fałszywych alarmów. System Bitdefender miał wskaźnik błędów wynoszący 0. Otrzymał więc 6 punktów na 6 możliwych. Oznacza to łącznie 17,5 punktu w całym teście, za co laboratorium AV-TEST przyznało programowi Bitdefender Antivirus for Mac 8.1 tytuł TOP PRODUCT.Bitdefender 

5 1 vote
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments