Pandemia COVID-19 wywarła presję na zespołach zajmujących się bezpieczeństwem IT, aby migrować do rozwiązań zarządzanych w chmurze. Agencja badawcza Forrester zwraca uwagę na znaczny wzrost zainteresowanie zabezpieczeniami punktów końcowych oferowanych przez oraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS.

Bezpieczny użytkownik internetu

Analitycy Forrestera przyznają, że funkcjonalność produktów bezpieczeństwa chroniących urządzenia końcowe dostarczanych w modelu tradycyjnym oraz chmurowym jest niemal tożsama. To sprawia, że firmy szybciej niż kiedykolwiek podejmują decyzję o migracji do wersji SaaS.

Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS zwiekszy cyberbezpieczeństwo

Firmy oraz instytucje przywiązują coraz większą wagę do zabezpieczeń punktów końcowych ze względu na rosnącą liczbę pracowników zdalnych i masowy przepływ danych z data center połączonych z sieciami przedsiębiorstw do urządzeń brzegowych. Forrester zachęca klientów, aby poszukiwać dostawców SaaS spełniających trzy podstawowe kryteria. Pierwszym jest umiejętność dostosowywania się do dynamicznych zmian zachodzących na rynku. Usługodawcy muszą wprowadzać innowacje w miarę pojawiania się nowych zagrożeń i presji wywieranej przez przedsiębiorców. Nie mniej ważną rolę odgrywa efektywność, która powinna być potwierdzona poprzez ciągły udział w testach laboratoryjnych, takich jak MITER ATT & CK oraz AV-Comparatives Endpoint Prevention and Response Test.

Zasięg dobrej platformy

Kupujący powinni również szukać dojrzałych platform SaaS o zasięgu globalnym i bazujących na architekturze agentów. Trzeba też mieć na uwadze iż punkty końcowe nie działają w próżni. Dlatego też należy brać pod uwagę wieloaspektowy charakter wielu ataków. Innowacyjni dostawcy zapewniają integrację z innymi warstwami zabezpieczeń np. bezpieczeństwem w chmurze, ochroną sieci oraz zarządzaniem identyfikacją i dostępem. Nabywcy powinni szukać dostawców zabezpieczeń punktów końcowych, którzy obsługują funkcje i integracje rozszerzonego wykrywania i reagowania (XDR), a także zasady zgodne z zerowym zaufaniem.

Dostawcy rozwiązań zabezpieczeń

Forrester wskazał też na 12 wyróżniających się dostawców rozwiązań do zabezpieczeń punktów końcowych w modelu usługowym. W tym gronie znaleźli się Bitdefender, BlackBerry, Cisco, CrowdStrike, McAfee, Microsoft, Palo Alto Networks, SentinelOne, Sophos, Symantec, Trend Micro i VMware.

Analitycy Forrestera pozytywnie ocenili usługę Bitdefendera, wskazując na szerokie możliwości w zakresie ochrony przed złośliwym oprogramowaniem i exploitami, potwierdzone testami stron trzecich i dostarczonymi przez klientów ocenami skuteczności. Rozbudowany ekosystem partnerów Bitdefender wykorzystuje dane telemetryczne zebrane z różnych źródeł konsumenckich i korporacyjnych. Ponadto wykrywa zagrożenia w różnych typach ataków i środowisk. Firma jednocześnie angażuje się w badania (np. wysiłki standaryzacji kryptografii postkwantowej).

Bitdefender rozwiązaniem idealnym

Bitdefender ze swoim zasięgiem sprzedaży i wsparcia na całym świecie jest atrakcyjną opcją dla małych i dużych globalnych przedsiębiorstw poszukujących łatwego w zarządzaniu rozwiązania z niewielkimi wymaganiami dotyczącymi personelu.

Zwiększ swoją ochronę

Inne rozwiązania dla Ciebie

Poczuj się bezpiecznie w sieci