Marken na Łódzkim Konwencie Informatyków

20180524_161347
28
Maj
2018

no comment Paulina P

24 i 25 marca firma Marken Systemy Antywirusowe uczestniczyła w Łódzkim Konwencie Informatyków. Wydarzenie to jest jednym ważniejszym w regionie, mającym na celu integrację lokalnego środowiska informatyków zatrudnionych w różnych placówkach administracji publicznej.

Konferencja miała miejsce w Hotelu Molo, położonym w malowniczej scenerii lasów Sulejowskiego Parku Krajobrazowego nad brzegiem jeziora Sulejowskiego. Uczestnicy mogli się dowiedzieć jak przeciwdziałać cyberzagrożeniom pojawiającym się w podmiotach publicznych
i w jaki sposób chronić się przed atakiem ransomware. Nie zabrakło również wystąpień na temat RODO, jego prawidłowego wdrożenia
i analizy ryzyka związanego z nową ustawą.

Wystąpienie naszego prelegenta, Mateusza Bergolca pt. „Ochrona antywirusowa w chmurze czy lokalnie” dotyczyło najnowszych rozwiązań bezpieczeństwa dostępnych w pakiecie programów Bitdefender GravityZone. To nowoczesne oprogramowanie dla firm dostępne jest
z konsolą, która pozwala łatwo zarządzać dowolną liczbą komputerów. Użytkownicy mają do wyboru czy taką konsolę umieścić na serwerze lokalnym (konsola On-premis) lub w chmurze tj. na serwerze producenta (konsola Cloud).

Konsolę On-Premise instaluje się na serwerze znajdującym się bezpośrednio w firmie. Wdrożenie rozwiązania zajmuje kilka minut i nie wymaga posiadania dodatkowych licencji na system operacyjny, gdyż można użyć darmowych środowisk wirtualnych. Oparta na ustabilizowanym systemie Linux Ubuntu jest elastyczna oraz pozwala na zwiększenie pojemności konsoli wraz ze wzrostem firmy.

Konsola Cloud jest dostępna z poziomu przeglądarki internetowej, z dowolnego miejsca podłączonego do Internetu – to bardzo wygodna forma dla administratora – zwłaszcza, jeśli pracuje zdalnie. Rozwiązanie to nie wymaga do działania dodatkowego sprzętu. Wybierając to rozwiązanie nie trzeba się martwić o zakup dodatkowych urządzeń aby zarządzać licencjami.

Wspomniane wersje Bitdefendera możesz zakupić na naszej stronie internetowej www.bitdefender.pl lub w naszym sklepie internetowym www.emarken.pl.

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysłania newsletter\'a i otrzymywania informacji o nowościach, produktach i ofertach firmy "MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE" Marek Markowski z siedzibą przy ul. Jana Hieronima Derdowskiego 7, 81-369 Gdynia przez Marken Systemy Antywirusowe z siedzibą w Gdyni, przy ul Jana Hieronima Derdowskiego 7 zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000). Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych oraz ich poprawiania i usunięcia.

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi informacji handlowych drogą elektroniczną przez "MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE" Marek Markowski z siedzibą przy ul. Jana Hieronima Derdowskiego 7, 81-369 Gdynia. zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000)