android-evil1_big

W internecie pojawia się coraz więcej artykułów na temat obecnych na rynku oprogramowań antywirusowych.


I bardzo dobrze! Widać, że świadomość społeczeństwa, dotycząca zagrożeń, stale rośnie. Szkoda tylko, że opinie nadal są podzielone a użytkownicy smartfonów ciągle nie wyciągają wniosków z popełnianych błędów. A wystarczyłoby chociaż zapoznać się z ostatnimi doniesieniami na temat kradzieży i próby sprzedaży 120 mln kont użytkowników Facebooka. Dotyczy to również włamania się do skrzynek pocztowych użytkowników, w celu wyłudzenia ogromnej sumy pieniędzy. Nie wspomnę już o niekontrolowanym dostępie dzieci do niebezpiecznych dla nich zasobów internetowych.

A wystarczyłoby tylko zainstalować antywirusa i uruchomić kontrolę rodzicielską.

Wyobraźcie sobie, że w jednym z artykułów przeczytałem nawet, że korzystając z nowinek technicznych, powinniśmy iść czasami na ustępstwa. Poza tym musimy pogodzić się z faktem, że wirusy będą się mnożyć i mutować. Dlatego my w trakcie zakupu antywirusa  nie poradzimy sobie z ich zmasowanymi atakami. Autor artykułu sugeruje nawet, że antywirusy są słabe i często nieporadne a my po ich instalacji tracimy czujność. Bezkrytycznie wchodzimy na różne strony. Wrzucamy na luz, a przez to skazani jesteśmy na pewne ataki hakerów.

I tu się zgadzam! Dobrze, że wrzucamy na luz, bo przecież mamy program- obrońcę. Na pewno w porę zdoła nas ostrzec.

Antywirus w smartfonie to nie chwilowa moda.

W modzie co chwilę zmieniają się trendy, a liczba zwolenników przekonanych o zaletach antywirusów rośnie.

Pamiętajmy tylko o jednym!

Instalujmy takie, które mają najmocniejsze ZABEZPIECZENIA!

Ważne dla nas jest też to, aby działały ale nie przeszkadzały.

Przede wszystkim przed wyborem najodpowiedniejszego dla naszego smartfona antywirusa zapoznajmy się z opiniami użytkowników na ich temat. Przede wszystkim sięgamy po wyniki najnowszych testów lub czytamy opinie w prestiżowych pismach.

Ostatnio dotarłem do rankingu oprogramowań antywirusowych, które są dedykowane na smartfony. Opublikowane wiadomości przez znane czasopismo komputerowe sprawdzało antywirusy pod kątem skuteczności, ilości funkcji oraz komfortu użytkowania. Wśród nielicznych pojawiło się oprogramowanie, którego używam już od dwóch lat. Jestem z niego bardzo zadowolony, nawet często zapominam o jego istnieniu. W efekcie co jakiś czas sprawdzam tylko ilość zabezpieczonych przez niego prób włamań do mojego smartfona.

Zobacz ranking polecanych antywirusów – kliknij

Dlatego teraz przeczytałem, że producent mojego antywirusa stale podnosi jego jakość. Dlatego w najnowszych testach uzyskał maksymalną ilość punktów. Poza tym  działa perfekcyjnie, ma świetne zabezpieczenia przeciwko włamywaczom. Wykrywa i unieszkodliwia wszystkie wirusy. Lepszej rekomendacji mi nie potrzeba.

Nowoczesne smartfony mają coraz więcej funkcji. Dostarczają nam rozrywki, pomagają w pracy, oszczędzają nasz czas, pod warunkiem, że są odpowiednio chronione.

MrS