Smartfon w dloni

Antywirus na iphone to temat coraz bardziej nurtujący właścicieli smartfonów. Klienci wybierają iphone z kilku powodów. Z pewnością wśród użytkowników uchodzi za luksusowy towar a poza tym nadal krąży opinia, że telefony Apple są bardzo bezpieczne. Nie potrzebują dodatkowej ochrony, ponieważ system jest bardzo szczelny i nie przepuści żadnego wirusa. Grono posiadaczy telefonów ciągle się poszerza. A dla cyberprzestępców to, co jest popularne wśród użytkowników jest jednocześnie atrakcyjne dla hakerów. Duże grono użytkowników to potencjalnie duże możliwości zarobienia olbrzymich pieniędzy. Do dziś nie ma jednoznacznego stanowiska, czy czy potrzebny jest antywirus na iphone. Wydaje się, że system iOS jest bardziej bezpiecznym od Androida. Ale czy całkowicie bezpieczny? Na to pytanie nikt z branży IT nie udzieli jednoznacznej odpowiedzi.

Czy antywirus na iphone to konieczność?👀📣

Telefony Apple nie potrzebują antywirusa – mit

Posiadanie iphona nie jest równoznaczne z bezpieczeństwem- fakt.

IOS, choć w mniejszym stopniu jak Android nadal jest narażony na ataki hakerskie. Już na stronie producenta znajdujemy informację o tym, że jeśli użytkownikowi udało się wykryć lukę w zabezpieczeniach, to zaleca się to zgłosić. Pojawienie się luk może być dużym zagrożeniem dla iphone-a, ponieważ może mieć wpływ na jego działanie.

Ponadto co jakiś czas słyszymy o atakach bądź próby ataków na te urządzenia. Chociażby w kwietniu ubiegłego roku krążyła informacja, że poczta na iphone-a posiadała poważną lukę, która zagraża bezpieczeństwu urządzeń. Poczta na iphone-a zawiera bowiem taki składnik systemu iOS, który umożliwiał hakerom na kontrolowaną awarię urządzenia. Haker preparował zainfekowaną wiadomość email. Trafiała ona do użytkownika. Ten, pewny zabezpieczeń systemu, otwierał ją, umożliwiając hakerowi dostęp do skrzynki pocztowej i innych danych.

Jakie zagrożenia czyhają na iphone?👀📣

Rok wcześniej również doszło do kontrolowanego, długotrwałego ataku na telefony „z jabłuszkiem”. Hakerzy uzyskali dostęp do ważnych danych użytkowników. W szczytowym momencie dochodziło do tysięcy ataków tygodniowo. Hakerzy podszywali się pod często odwiedzane strony Google. Co gorsze, zainfekowanie urządzenia nie wymagało żadnych działań ze strony potencjalnej ofiary. Wystarczyło „kliknąć” na zainfekowaną stronę, aby dać dostęp hakerom do wszystkiego, co znajdowało się w telefonie: hasła, czy treść wiadomości – nawet te zaszyfrowane. Proceder trwał ponad dwa lata. Dopiero po tym okresie Apple sugerowało aktualizację systemu. Nowa aktualizacja dedykowana m.in. temu atakowi oczywiście zadziałała, ale nie wiadomo, ilu użytkowników padło ofiarą przestępców.

Kreatywność cyberprzestępców nie zna granic. Aż trudno uwierzyć, że kilka lat wcześniej hakerzy potrafili zdalnie blokować iphone. Używali do tego funkcji: „znajdź mój iPhone” w Cloud. Jakiś czas temu firma ZecOps- specjalista od spraw bezpieczeństwa udostępniła informację o groźnej usterce, jaka pojawiła się w systemie iOS. Umożliwiała ona dostęp do zawartości iPhone-ów. Sprawa dotyczyła exploit, znajdującego się w aplikacji Mail, który w nieetyczny sposób wykorzystywał luki w aplikacji.

Iphone stał się też intratną kopalnią kryptowalut – a cena tych ostatnio rośnie z prędkością dźwięku. Z danych Globalnego Wskaźnika Zagrożeń wynika, że iPhony padają ofiarą ataków typu malware, czyli szkodliwego oprogramowania zawierającego groźne wirusy. To dzięki nim hakerzy bogacą się w bitcoin-y.

Antywirus na iphone: darmowy czy płatny?👀🏆

Do niedawna pokutowała opinia, że iphone nie potzrebuje antywirusa, gdyż ma dostateczną ilość zabezpieczeń. Czas pokazał, że nie ma takich zabezpieczeń, których nie można złamać, dlatego na rynku od dłuższego czasu pojawiają się antywirusy dedykowane dla tego systemu. Oczywiście dostępne są wersje płatne i bezpłatne. W App Store jest sporo aplikacji, które powstały dla ochrony tego systemu. Nie są jednak dość dobre. W opinii klientów uzyskują niskie noty. Poza tym wśród nich jest sporo fałszywych. Powstały tylko po to, by pod pretekstem ochrony urządzenia wyłudzić dane użytkownika. Sądzę, że w przypadku ochrony smartfona z systemem iOS nie ma co się zastanawiać nad wyborem bezpłatnego antywirusa. Jeśli już wydajemy sporą kwotę na zakup urządzenia firmy Apple, to nie ma co oszczędzać. Tym bardziej, że antywirus na smartfona nie jest dużym wydatkiem. Pamiętajmy, że żadna darmowa aplikacja nie da takiej gwarancji bezpieczeństwa, jak jej płatna wersja.

Jaki jest dobry antywirus na iphone?🏆

Eset Mobile Security dla iOS🥇

 • zabezpieczenie przed fałszywymi stronami, które wyłudzają hasła i dane logowania,
 • umożliwia konfigurowanie zabezpieczeń dla firmowych iPhonów,
 • umożliwia tworzenie listy blokowanych aplikacji,
 • pozwala na zdalne konfigurowanie ustawień poczty,
 • blokuje urządzenie w przypadku kradzieży lub zgubienia,

Bitdefender Mobile Security for iOS🥇

 • skutecznie chroni poufne dane,
 • skanuje sieć w poszukiwaniu fałszywych stron,
 • oferuje prywatność online dzięki VPN,
 • zabezpiecza dane użytkownika,
 • chroni konto e-mail właściciela iPhona,

Norton Mobile Security dla iOS🥇

 • skutecznie chroni przed groźnymi wirusami,
 • zapewnia wydajną i skuteczną ochronę iPhone-a przed zagrożeniami pochodzącymi z internetu,
 • chroni przed licznymi oszustwami internetowymi,
 • błyskawicznie wykrywa luki w zabezpieczeniach,
 • w pełni chroni prywatność użytkownika,

Podsumowanie👀📣

Myślę, że tak długo, jak będziemy sobie zadawać pytanie: Co było pierwsze: jajko czy kura, tak długo będą różnice zdań dotyczące tego, czy antywirus na iphone to konieczność. Zdania będą jeszcze przez dłuższy czas podzielone. Producenci iphon’ów będą zapewniać, że ich produkty są bardzo dobrze zabezpieczone i do systemu nie wślizgnie się żaden antywirus. Użytkownicy, którzy padli ofiarą ataków będą przestrzegać przed lekceważeniem zagrożenia. My zachęcamy do zakupu antywirusa. Coraz częściej słyszymy o udanych atakach na ten system. Grono użytkowników Apple stale się poszerza. Dlaczego więc nie hakerzy mieliby odpuścić takie cenne łupy? Dobry antywirus nie zaszkodzi naszemu urządzeniu. Jest szybki, wydajny, niezawodny. Działa w tle i nie spowalnia pracy smartfona. Poza tym jest niedrogi. Czy warto zatem ryzykować?

Przeczytaj także: Darmowy antywirus na telefon