Mentor Graphics wybiera Bitdefender GravityZone do ochrony swojego środowiska wirtualnego.

 

mentor graphicsMentor Graphics jest międzynarodową firmą z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, która jest liderem w dziedzinie oprogramowania do automatyzacji projektowania elektronicznego. Umożliwia firmom tworzenie lepszych produktów elektronicznych szybciej i bardziej ekonomicznie. Innowacyjne produkty i rozwiązania pomagają inżynierom w pokonywaniu wyzwań projektowych w coraz bardziej złożonym świecie projektowania płyt i układów.

 

Wyzwanie

Brian Alexander, starszy architekt środowisk wirtualnych i chmurowych w Mentor Graphics:

“Wpływ naszych tradycyjnych rozwiązań antimalware na wydajność sprawił, że zacząłem szukać nowego rozwiązania antywirusowego dla wirtualnego środowiska Mentor Graphics. GravityZone spełniło wszystkie nasze oczekiwania. Byliśmy bardzo zadowoleni z jego osiągów technicznych, ale to system zarządzania rozwiązaniem i reakcja naszej firmy była dla nas punktem zwrotnym”.

Mentor Graphics zrozumiało, że tradycyjne rozwiązanie antymalware z pełnym agentem w każdej maszynie wirtualnej będzie miało ogromny wpływ na wydajność infrastruktury VMware®. Jak wyjaśnia Alexander,

“Wiedzieliśmy, że rozwiązanie antywirusowe oparte na agentach nie będzie skalowało w oczekiwany przez na sposób. Planowaliśmy znaczne zagęszczenie wirtualnych maszyn w naszych środowiskach, a wymóg uruchomienia pełnego agenta antymalware na każdej maszynie wirtualnej miałby znaczący wpływ na naszą zdolność osiągnięcia pożądanego zagęszczenia.”

“Byliśmy bardzo zadowoleni z jego osiągów technicznych, ale to system zarządzania rozwiązaniem i reakcja naszej firmy była dla nas punktem zwrotnym”

 

Rozwiązanie

Zespół Mentor Graphics dokładnie przebadał rozwiązania zintegrowane z VMware vShield Endpoint ™ w celu rozwiązania problemów związanych z wydajnością. Doprowadziło to zespół do dokonania oceny Security for Virtualized Environments, części Bitdefender GravityZone.

Wiedząc, że rozwiązanie zintegrowane z vShield rozwiązałoby problemy z wydajnością, zespół dokładnie przeanalizował możliwości zarządzania GravityZone. Jak zauważa Alexander:

“Z dziesiątkami tysięcy wirtualnych maszyn w 80 lokalizacjach, kluczowe znaczenie miało wykorzystanie naszych istniejących danych tagujących VMware do automatycznego przypisywania polityki AV z pojedynczej konsoli.”

“Kolejnym czynnikiem, który doprowadził nas do Bitdefender była łatwość, z jaką mogliśmy je wdrożyć. Nie tylko nie musieliśmy ponownie uruchamiać maszyn wirtualnych, ale co ważniejsze, nie musieliśmy ponownie uruchamiać hostów. To pozwoliło nam wdrożyć rozwiązanie bez zakłócania środowiska pracy naszych klientów.”

 

Efekty

Dzięki Security for Virtualized Environments, Mentor Graphics zyskał solidne rozwiązanie bezpieczeństwa o minimalnym wpływie na wydajność ich zwirtualizowanego środowiska. Pojedyncze wdrożenie GravityZone, współpracującego z wieloma instancjami VMware vCenter Server ™, zapewnia możliwości zarządzania, które spełniają rygorystyczne wymagania dużego, zróżnicowanego środowiska, takiego jak Mentor Graphics.

“Zapewnienie ochrony przed złośliwym oprogramowaniem naszym zwirtualizowanym środowiskom jest najwyższym priorytetem Mentor Graphics. Cieszymy się, że Bitdefender GravityZone dostarcza nam rozwiązanie bezpieczeństwa z możliwościami zarządzania, które są nam tak bardzo potrzebne. Dodatkowo, szybkość reakcji profesjonalnego zespołu Bitdefender, zapewniła nam bezproblemowe wdrożenie “- podkreśla Alexander.

“Cieszymy się, że Bitdefender GravityZone dostarcza nam rozwiązanie bezpieczeństwa z możliwościami zarządzania, które są nam tak bardzo potrzebne. Dodatkowo, szybkość reakcji profesjonalnego zespołu Bitdefender, zapewniła nam bezproblemowe wdrożenie.

Wirtualna Polska i Marken chroni komputery

Bezpieczeństwo vs wydajność, czyli największe wyzwanie zawiązane z ochroną komputerów

 

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments