Bitdefender sprawdzony w testach AV-Comparatives. Otrzymał trzy najwyższe wyróżnienia.

avcomparatives
21
Gru
2017

no comment Natalia Kowalska

Jakie oprogramowanie antywirusowe wybrać? Oczywiście to, które precyzyjnie wykrywa zagrożenia. Dzięki testom, dokonywanym przez Anti Virus-Comparatives, możemy dowiedzieć się, jak wypadły poszczególne aplikacje. Bitdefender Internet Security uzyskał świetne wyniki w każdym badaniu, co zaowocowało przyznanymi mu najwyższymi odznaczeniami. Sprawdźmy, na co zwracał uwagę AV-Comparatives.

 

Jak testowano?

Warto na wstępie poinformować, jak testowano oprogramowanie antywirusowe. Do tego celu użyto notebooka Lenovo ThinkPad E560, który był wyposażony w procesor Intel Core i5-6200U, 8 GB pamięci RAM oraz SSD. Testy wydajności zostały przeprowadzone na systemie Microsoft Windows 10. W trakcie badania oprogramowania działało aktywne połączenie internetowe. AV-Comparatives zdecydował się na taki test, aby sprawdzić, jak antywirusy radzą sobie z wykrywaniem niebezpiecznego oprogramowania, zarówno w trybie offline jak i online. Dodatkowo zbadano, jak korzystanie z tego typu aplikacji wpływa na wydajność systemu. Test ochrony przed złośliwym oprogramowaniem sprawdza nie tylko wskaźniki wykrywania, ale także możliwości ochrony, tj. zdolność zapobiegania szkodliwemu programowi w dokonywaniu zmian w systemie.

 

Bitdefender jako oprogramowanie wykrywające malware

Bitdefender Internet Security może pochwalić się wysoką wykrywalnością i zabezpieczeniem przed szkodliwym oprogramowaniem. Wykrywanie w trybie offline jak i online osiągnęło wynik 98,6%, natomiast zabezpieczenie w trybie online to aż 99,95% skuteczności. Są to wyniki zdecydowanie powyżej średniej z testów wszystkich aplikacji antywirusowych. Bitdefender Internet Security zablokował aż 20001 ataków, co daje zabezpieczenie na poziomie 99,95%. Oprogramowanie przesłało zaledwie pięć fałszywych alarmów. Niektóre aplikacje poinformowały o nawet kilkuset atakach, które okazały się być mylnymi. Test ten polegał na umiejętności rozróżniania dobrych plików od tych złośliwych.

Dzięki tak świetnym wynikom Bitdefender znalazł się w czołówce produktów, które są rekomendowane przez zespół testujący aplikacje antywirusowe. Oprogramowanie zdobyło trzy gwiazdki w teście malware uzyskując wynik „ADVANCED+” w teście AV-Comparatives.

 

Bitdefender nie opóźnia systemu

AV-Comparatives przeanalizował również wpływ oprogramowania na wydajność systemu. Niezależni analitycy sprawdzili, jak zachowywał się system podczas kopiowania plików, archiwizacji, instalowania i uruchamiania aplikacji, pobierania plików oraz przeglądania stron internetowych. Sprawdzono także rezultaty w benchmarku PC Mark 10 Professional Testing Suite. Testy te  przeprowadzono również na Lenovo ThinkPad E560. Podjęto starania, aby zminimalizować  czynniki, które mogłyby wpłynąć na wiarygodność  pomiarów. Po każdym uruchomieniu stacja robocza była przywrócona do poprzednio utworzonego obrazu systemu i ponownie uruchomiona sześć razy. Do testu użyto około 4 GB danych, składających się z różnych typów plików o kilku rozmiarach. Były to np. dokumenty, PDF-y, aplikacje, pliki systemowe, archiwa, itp.

 

Wyniki testu potwierdzają wysoką skuteczność, a także brak negatywnego wpływu na płynność pracy

Z testów przeprowadzonych przez AV-Comparatives wynika, że zainstalowany Bitdefender Internet Security nie miał praktycznie żadnego wpływu na przeprowadzone przez testerów operacje. Nie inaczej wygląda kwestia niezależnego benchmarka PC Mark 10. W tym przypadku oprogramowanie Bitdefender uzyskało wynik 97.8 na 100. Suma punków jaka przypadła aplikacji wyniosła aż 185.8. Dla porównania najgorszy program miał ich zaledwie 150.9.

Uzyskane wyniki sprawiły, że w październikowym teście wydajności przeprowadzonym przez AV-Comparatives oprogramowanie Bitdefender Internet Security uzyskało wyróżnienie w postaci trzygwiazdkowej nagrody „ADVANCED+”.

Test ochrony „Real World”

Kolejny test AV-Comparatives .Bitdefender w wersji Internet Security w 1769 testach mógł pochwalić się skutecznością na poziomie 99,9% blokując aż 1968 szkodliwych aplikacji. Sprawiło to, że w teście „Real World Protection Test” Bitdefender uzyskał maksymalną ocenę z możliwych, a więc trzy gwiazdki „ADVANCED+”

Podsumowując rok 2017 jeśli chodzi o nagrody od AV-Comparatives Bitdefender otrzymał łącznie 6 odznaczeń za najwyższe wyniki w testach.

Linki do testów:

https://www.av-comparatives.org/wp-content/uploads/2017/12/avc_prot_2017b_en.pdfhttps://www.av-comparatives.org/wp-content/uploads/2017/12/avc_prot_2017b_en.pdf

https://www.av-comparatives.org/wp-content/uploads/2017/10/avc_per_201710_en.pdf

https://www.av-comparatives.org/wp-content/uploads/2017/10/avc_mpt_201709_en.pdf

 

Informacje można dowolnie wykorzystać podając markę Bitdefender jako źródło.

Marken Systemy Antywirusowe – oficjalny przedstawiciel makie Bitdefender w Polsce.

 

FreshMail.pl