keyboard-283232__480

Czy wiecie, że istnieje narzędzie, dzięki któremu możecie być anonimowi w sieci?

Nasza aktywność w sieci jest coraz bardziej rozbudowana. Serfujemy po internecie z coraz większą prędkością. Udostępniamy na lewo i prawo swoje imię, nazwisko, datę urodzenia, hasła bankowe czy numer telefonu. A tymczasem nie wiemy, że istnieje zabezpieczenie, które w 100% zapewni nam anonimowość i prywatność.

Co to jest VPN?

Z pewnością jest to wirtualna sieć prywatna, która przy pomocy tzw. tunelu łączy dwa punkty w sieci, które stają się niedostępne dla oka złodziei internetowych.

Jak działa VPN i jak go obsługiwać?

Bez wątpienia wiedza na temat obsługi i działania VPN-u praktycznie nie jest nam do niczego potrzebna. Istotnym jest, że zapewnia nam prywatność. Możemy bezpiecznie robić zakupy w internecie, przeglądać do woli strony internetowe, pobierać pliki na nasz wirtualny dysk i bezpiecznie korzystać z internetu na lotnisku, kawiarni czy galerii handlowej.

VPN ma jeszcze jedną istotną funkcję, o której jeszcze do niedawna nie wiedziałem, choć VPN mam zainstalowany od roku. Otóż za jego pośrednictwem mogę, będąc daleko od domu, połączyć się z domową siecią lub serwerem firmy, w której pracuję. Mam świadomość, że połączenie jest szyfrowane.

Czy obsługa VPN jest trudna?

Obsługa jest bardzo prosta. Trzeba tylko pamiętać, aby przed korzystaniem z sieci kliknąć w opcję „WŁĄCZ”. Po jakimś czasie należy sprawdzić stan pakietu transferowego, jaki nam pozostał. Jeśli zainstalujemy bezpłatną wersję, to jest go rzeczywiście mało. W momencie zakupu dobrego antywirusa z wbudowanym VPN-em nie musimy nawet tego kontrolować. Pakiet transferowy jest naprawdę nie do zużycia.

Musimy wiedzieć, że w 2019 roku przestępcy internetowi zwiększyli ataki na telefony komórkowe. Aż w 69% ataków hakerzy przekierowują nas na strony internetowe zawierające szkodliwe treści zachęcające do pobierania szkodliwych załączników.

Komu jest potrzebny VPN?

Niewątpliwie każdemu, kto korzysta z sieci internetowej w celu: śledzenia portali społecznościowych, robienia zakupów online, korzystania z poczty, pobierania różnego rodzaju plików, grania.

MrSafe